Про це повідомляє Антимонопольний комітет у рекомендаціях, які були опубліковані 14 червня, пише "Інтерфакс-Україна".

З 2012 року українським аеропортам було дозволено надавати авіакомпаніям знижки на аеропортові збори до 80%. Йдеться про збори за посадку-зліт; за обслуговування пасажирів в аеровокзалі; за забезпечення авіаційної безпеки і за наднормативну стоянку повітряних суден.

Читайте також: Лоукостер Wizz Air знизив тарифи через скасовані рейси Ryanair з України

"Надання можливості керівникам аеропортів застосовувати до 80% знижки на аеропортові збори при відсутності розрахунків економічної ефективності, а також без аналізу впливу на ринки надання спеціалізованих послуг в аеропортах України та на ринки перевезень пасажирів авіаційним транспортом може свідчити про необґрунтовано завищений розмірі граничних ставок аеропортових зборів", – йдеться у повідомленні.

За результатами дослідження, комітет встановив, що деякі аеропорти одним авіаперевізникам надають такі знижки на регулярні рейси, іншим ні.

Читайте також: Прощавай, Ryanair: які ще країни не змогли домовитися з лоукостом

Для прикладу, аеропорт "Борисполь" відмовив у знижках авіакомпаніям "Роза вітрів" та "Дніпроавіа" відповідно в 2013 році і листопаді 2016 року.

Міжнародний аеропорт "Бориспіль" продовжує на свій розсуд надавати знижки на аеропортові збори тільки одній компанії,
– зазначають у відомстві.

Компанія, яка протягом трьох років отримувала знижки, виявилася авіакомпанія Ігоря Коломойського "Міжнародні авіалінії України".

Нагадаємо, планувалося, що з жовтня 2017 року українці також зможуть подорожувати найдешевшим європейським лоукостом Ryanair. Літаки ірландської авіакомпанії планували здійснювати рейси з аеропортів Києва та Львова до низки європейських країн за досить привабливими бюджетними цінами.

10 липня стало відомо, що відомий ірландський лоукостер Ryanair може оголосити про скасування авіапольотів в Україну. Згодом на офіційному сайті авіакомпанії Ryanairзникла можливість придбати квитки з України у країни Європи і назад.

Ввечері, 10 липня, на офіційному сайті лоукосту з’явилося повідомлення про те, щоRyanair йде із України через недотримання раніше досягнутої угоди із Міністерством інфраструктури України та посадовцями аеропорту "Бориспіль".