Як повідомила близька подруга Саакашвілі Ліза Ясько, екслідера Грузії почали перевозити в лікарню в Горі.

Важливо Потрібна екстрена реанімація: стан Саакашвілі стрімко погіршується

Раніше консиліум лікарів зробив термінову заяву щодо необхідності негайного переведення політика до лікарні з мультитехнологічною апаратурою. Ясько зауважила, що інформація про перевезення Саакашвілі до лікарні не підтверджена.

Дійсно є інформація, що вертоліт його забрав, але незрозуміло, в якому стані. У в'язниці не кажуть, де Саакашвілі зараз перебуває і куди його повезли,
– наголосила Ясько.

Вона додала, що ніхто не знає, в якому напрямку рухається вертоліт. Існує припущення, що політика вивозять з країни.

Це може бути викрадення

Натомість на сторінці політика у фейсбуці з'явилося доволі підозріле повідомлення. Його автори стверджують, що Саакашвілі не повезли до лікарні, а викрали.

SOS! Це називається викрадення заручника Міхеіла Саакашвілі. Ніхто з його правозахисників, ні члени сім'ї, ні лікар і жоден громадський захисник не знає його місце розташування,
– мовиться у повідомленні.

Літак, який ймовірно перевозить Саакашвілі: дивіться відео

Що відомо про стан Саакашвілі

Колишній президент Грузії голодує вже 39 днів. За цей час його здоров'я похитнулося і він почувається все гірше. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, що Саакашвілі відмовився з 6 листопада від вітамінів, ліків і підтримувальних препаратів. Їх політик повинен був приймати, аби запобігти летальному випадку.

На початку листопада Саакашвілі написав листа із грузинської в'язниці, в якому повідомив про погані результати аналізів. Через голодування в політика почали з'являтися провали в пам'яті. Також в нього почалися проблеми із серцем.

Як Саакашвілі опинився у в'язниці?

Міхеіл Саакашвілі таємно прибув до Грузії 29 вересня. 1 жовтня його затримали у Тбілісі. Наразі він перебуває у в'язниці в місті Руставі. У Грузії Саакашвілі проходить у кількох кримінальних справах. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його одразу, щойно він перетне кордон. Сам політик називає їх політичними та не визнає своєї провини. У день ув'язнення він оголосив голодування. Його стан здоров'я погіршився. Саакашвілі 20 жовтня погодився на госпіталізацію.