Про це український лідер Володимир Зеленський заявив у Брюсселі під час пресконференції з прем'єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо, інформує 24 Канал.

Дивіться також Зеленського попросили не говорити про членство України в НАТО у Вашингтоні, – The Telegraph

Путін намагається зірвати Саміт миру

Путін боїться цього саміту (Саміту миру – 24 Канал), намагається його зірвати і влаштувати якусь паралельну платформу. Тому є лідери, які ще не висловилися. Якщо є ті, хто може підтримати Росію, то вони підтримують сьогодні війну,
– заявив Зеленський.

Український президент висловив подяку очільнику уряду Бельгії Александру Де Кроо за принципову підтримку Глобального саміту миру.

За словами Зеленського, є лише 2 сценарії розвитку подій: "або реальний мир, або подальше розширення війни".

"Ми бачимо, що Росія робить усе заради другого сценарію, намагається зірвати Саміт миру. Дякую кожному лідеру, кожній державі, які це розуміють і роблять усе, щоб Саміт миру дійсно міг стати примусом Росії до миру. Це абсолютно можливо", – підкреслив гарант.

Зеленський наголосив, що все залежить від того, наскільки рішучими будуть лідери світу і від того, "що кожна держава насправді обирає, чи хоче встановити реальний мир, або влаштовує та ситуація, яка зараз – тобто влаштовує війна".

Зеленський висловився про важливість присутності Байдена на Саміті миру: коротко

  • Президент Володимир Зеленський вважає, що "Путін аплодуватиме стоячи", якщо на Саміті миру в Швейцарію не приїде президент США Джо Байден.
  • Глава держави зазначив, що дуже хотів би, аби на саміті у Швейцарії особисто був присутній президент Байден.
  • "Я знаю, що Америка підтримує саміт, але ми з вами не знаємо, на якому рівні. Я вважаю, що це не дуже сильне рішення, за всієї поваги до кожної людини у Сполучених Штатах Америки", – підкреслив Зеленський.
  • За словами Володимира Зеленського, зараз буде Саміт миру, який організовує весь світ, "а потім буде щось, що спробує зробити Росія". Він вважає, що присутність Байдена потрібна на Саміті миру, потрібна іншим лідерам, які дивляться на реакцію Сполучених Штатів Америки.