Таку думку 24 Каналу озвучив політтехнолог Борис Тизенгаузен. За його словами, фраза "закінчення війни" у цьому випадку – дуже небезпечна.

Читайте також Все залежатиме від ситуації на полі бою, – ОПУ про візит Зеленського на саміт НАТО

"Після закінчення війни" – дуже небезпечна фраза. Тоді Росія скаже: "Вона ніколи не закінчиться. Ми будемо по вас стріляти, дрони запускати раз на місяць, тому Україна ніколи не вступить до НАТО", – пояснив політтехнолог.

У дипломатів багато роботи

Як переконаний Тизенгаузен, те, що генсек НАТО Єнс Столтенберг ще рік буде на посаді, – гарна новина для України. Посадовець робив проукраїнські заяви та говорив, що Україна повинна стати членом Альянсу.

Членство України в Альянсі підтримує 21 держава з 31. Водночас при вступі будуть труднощі, адже, до прикладу, Угорщина має право не допустити Україну до НАТО. Зараз Угорщина та Туреччина так само чинять із вступом Швеції.

Тому у дипломатів дуже багато роботи. Я неодноразово говорив, що у всіх країнах Альянсу у нас повинні бути призначені висококваліфіковані посли, які зроблять цю підготовчу роботу,
– додав він.

Тизенгаузен про вступ України до НАТО: дивіться відео

Саміт НАТО у Вільнюсі: останні новини

  • Речник Президента України Сергій Никифоров повідомив, що рішення про візит українського лідера Володимира Зеленського на саміт НАТО у Вільнюсі ще не ухвалили. Все залежатиме від ситуації на полі бою.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні саміту повідомив, що мав гарну розмову із Володимиром Зеленським. Він підкреслив, що у Вільнюсі члени Альянсу ухвалять рішення щодо посилення підтримки на довгострокову перспективу, оновлення політичних зв'язків і наближення України до НАТО.
  • Варто зауважити, що канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав головну умову повноцінного вступу України до НАТО. Мовиться про завершення війни з Росією. Подібну думку мають ще кілька союзників Німеччини по Альянсу.