Чому застрелився Юр’єв?

Генеральною прокуратурою України в межах кримінального провадження за фактом розкрадання грошових коштів ДАТ "Чорноморнафтогаз" НАК "Нафтогаз України" під час закупівлі самопідйомних плавучих бурових установ було проведено низку обшуків.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, у середу, 21 грудня, планувалися обшуки та затримання чотирьох осіб, які свого часу мали стосунок до міністерства енергетики та "Нафтогазу-України".

Трьох з них успішно затримали та зараз вони дають викривальні свідчення в офіційному порядку. Четвертий свідок давно перебував у розшуку, а також щодо нього є неперевірена інформація, що він намагався зафіксувати свою смерть ще у 2014 році. Ми встановили його місцезнаходження у Вінницькій області, і в момент вскриття цього будинку сам власник, свідок, колишній заступник "Нафтогазу" пан Юр'єв застрелився. Ми ще тільки вскривали приміщення, коли почули постріл,
– зауважив очільник ГПУ.

Генпрокурор додав, що під час обшуку приміщення знайшли тіло загиблого та мисливську зброю.

"Інтерсіті"до Перемишля: дорого чи дешево?

"Укрзалізниця" отримала підтвердження від Польських залізниць про призначення курсування нового швидкісного потяга "Інтерсіті+" № 705/706 за маршрутом Київ – Львів – Перемишль.

Перший рейс поїде вже у п’ятницю, 23 грудня, а вартість квитків залежатиме від класу, в якому бажатиме їхати пасажир.

Так, квиток з Києва до Перемишля у вагон I класу становитиме приблизно 574 гривні, у II класі можна буде заїхати за 402 гривні.

Зі Львова до Перемишля квиток у І класі коштуватиме 235 гривень, а у II – 172. Квитки вже надійшли у продаж, проте їхня остаточна вартість залежатиме від курсу євро на день купівлі.

Поїзди курсуватимуть щодня. З Києва до Перемишля можна буде дістатись 7 годин 40 хвилин, а у зворотному напрямку за 7 годин 7 хвилин.

З Києва він вирушатиме о 6:45, а з Перемишля – о 14:26.

Суд над Охендовським

21 грудня у Солом'янському райсуді Києва розглядають питання про обрання запобіжного заходу голові ЦВК Михайлові Охендовському.

На засідання суду Охендовський прибув у супроводі кількох правоохоронців. Спершу журналісти нарахували четверо.

Пізніше, коли в перерві глава ЦВК вийшов на вулицю, біля нього вже було 15 тілоохоронців, які не дозволяли журналістам підійти до нього ближче, ніж на 10 метрів.

Згодом стало відомо, що Шевченківський райсуд Києва вирішив не призначати голові ЦВК Михайлу Охендовському застави у розмірі 1,291 мільйона гривень.

Крім того, суд постановив застосувати до Охендовського запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, яке діятиме до 13 лютого 2017 року.

Чому відбувся Світлодарськ: думка експертів

Бої на Світлодарській дузі навряд чи можна назвати спробою прориву, оскільки передумов для широкомасштабного наступу на позиції Збройних сил України немає.

За словами директора військових програм Центру Разумкова Миколи Сунгуровського, це продовження тієї ж політики Кремля, яка була до цього.

"Тобто це, грубо кажучи, випробування України і Заходу на витривалість, спроби примусити їх до виконання вимог Кремля", – зазначив фахівець.

На думку військового експерта Олега Жданова, бойовики задіяли на Світлодарській дузі недостатню кількість сил, відтак ці бої не можна назвати спробою прориву.

Якщо б там пішов танковий батальйон, тоді так, я б повірив, що це дійсно спроба прориву або розвідка боєм наших позицій. Але зараз – це можна розцінювати не більше, аніж вогневу провокацію. Вони ближнім боєм розкрили нашу оборону, ті почали зі стрілецької зброї відповідати, а артилерія почала завдає вогневі удари по тих точках, звідки відповідали наші,
– стверджує військовий фахівець.

Крім того, депутат Семен Семенченко заявив, що основна проблема під час загострення ситуації на Світлодарській дузі була у лавах сил АТО.

Наскільки я зрозумів, придушити обстріл противника з якоїсь причини не вдалося. Перше питання: чому? У нас зараз є контрбатарейні радари, які нам надали США. Вони повинні допомагати в обчисленні вогневих точок противника. Друге питання: де конкретно йшов обстріл? По ідеї, за два роки війни там скрізь повинні бути укриття. Хоча в тому ж 2015 році, через шість місяців з початку конфлікту, не було побудовано нічого. І мене це дуже дивувало. Так ось, основні втрати були саме через відсутність нормальних укриттів,
– зауважив політик.

Семенченко додав, що ескалація конфлікту на Світлодарській дузі – це лише локальне загострення. Росія не піде у наступ, бо не має накопичених сил і засобів для масштабного наступу на Донбасі.

Основна проблема виникла, коли противник відкрив артилерійський вогонь. Для чого це все було зроблено – я не знаю. За наявними відомостями, командир бригади, що планував наступ на цю висоту, наближений до Муженка (начальник Генштабу, – 24). Зараз ми з'ясовуємо точну кількість загиблих і поранених, так як дані різняться. Не маючи повної інформації, коментувати подію складно. Крім цього, всім потрібно утриматися від критики самої армії. Ризикуючи своїм життям, бійці у досить складних умовах все-таки ворога стримують. Однак, роботу над помилками зробити потрібно,
– підкреслив нардеп.

Додамо,що журналісти та волонтери встановили імена 4 загиблих воїнів на Світлодарській дузі.

Напад на синагогу в Умані

Уночі проти 21 грудня невідомі увірвалися в синагогу в Умані, розігнали присутніх та кинули свинячу голову з вирізаною свастикою, підлогу та стіни обмастили червону фарбу, що нагадує кров.

Згодом Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом осквернення могильного комплексу цадика Нахмана в Умані.

Т. в. о. глави Нацполіції Вадим Троян зазначив, що Нацполіція у Черкаській області створила слідчо-оперативну групу для якнайшвидшого розкриття злочину.

Він також додав, що інцидент кваліфкували за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної залежності або ставлення до релігії. Покарання за цією статтею може сягати до восьми років позбавлення волі.

Генопрокурор Юрій Луценко своєю чергою назвав напад на синагогу "грубою антиукраїнською провокацією".

"Цей інцидент – дуже груба антиукраїнська провокація. Хто б її не зробив, або агенти Кремля, або внутрішні ідіоти, в будь-якому випадку це справа проти України", – зазначив очільник ГПУ.

Відео дня

Відома українська телеведуча Ольга Фреймут знялася в російському серіалі "Готель Елеон". Тут вона зіграла роль інспектора, котра приїхала на перевірку готелю. Окрім того, телеведуча знялася у досить пікантних сценах у ліжку.

Згодом у компанії "1+1 media" спростували інформацію про те, що серіал "Готель Елеон", у якому з'явилась скандальна телеведуча Ольга Фреймут, російського виробництва.

Як виявилось, серіал був знятий на замовлення української компанії "1+1 media" і є спін-офом ситкому російського комедійного телесеріалу "Кухня".

Над серіалом працювали студія "Yellow, Black and White" та продакшн "Sister's Production". А самі зйомки відбувалися у Москві та Києві.

Анонс

22 грудня о 12:00 НАБУ має допитати нардепа-втікача Олександра Онищенка за допомогою Skype. За словами політика, на допиті він розповість про все та надасть нові компромати на Порошенка.