Про це йде мова у зверненні депутатів, скерованому президентові України Петру Порошенку.

У листі зазначено, що внаслідок того, що робоча група працювала непрозоро, на засіданні Конституційної Комісії 26 червня 2015 року для голосування був запропонований текст проекту змін до Конституцій, який не був предметом обговорення робочої групи і автори якого невідомі.

Депутати "Самопомочі" зазначають, що окремі аспекти схвалених Конституційною Комісією пропозицій заглиблюють дисбаланс влади та послаблюють місцеве самоврядування.

Зокрема, повноваження префекта, якого призначає президент, дорівнюють повноваженням нинішнього голови адміністрації, посиленим загальним наглядом прокурора.

Такі надповноваження перфектів повністю знівелюють місцеве самоврядування і похоронять децентралізацію, переконані у "Самопомочі".

Крім того, на думку авторів звернення, закріплення особливого статусу за окупованими територіями, як і призначення виборів на цих територіях, створить загрозу українській державності. Оскільки це шлях до узаконення діяльності терористичних угрупувань, підтримуваних державою-агресором.

У "Самопомочі" констатують, що готові підтримати проект змін до Конституції України лише у випадку, якщо буде запроваджено інститут державних урядників, відповідальних перед урядом; дострокове припинення повноважень виборних органів місцевого самоврядування буде врегульовано, відповідно до демократичних принципів; Конституцією України буде створено механізм, коли парламент конституційною більшістю зможе прийняти рішення про наявність чи відсутність потреби в запровадженні особливостей для будь-яких територій.