Раніше євродепутати закликали Єврокомісію запровадити санкції проти російських агротоварів, які все ще поступають на внутрішній ринок ЄС. Водночас Єврокомісія розпочала аналіз впливу цих потоків на європейських фермерів.
Дивіться також Лідери серед імпорту російської продукції: хто купує найбільше зерна в окупанта
Єврокомісія планує запровадити обмеження на імпорт
Зазначається, що на тлі протестів європейських фермерів та закликів України Єврокомісія наступного тижня, ймовірно, представить пропозицію щодо кількісних обмежень на імпорт зерна з Росії та Білорусі.
За даними RMF FM, неназваний європейський дипломат повідомив, що пропозиція Єврокомісії передбачатиме квоти на продовольчі товари з країни-агресорки й Білорусі.
Водночас повідомляється, що повного ембарго в ЄС хочуть уникнути, побоюючись глобального коливання цін, а також негативного впливу на бідніші країни світу. Тому, цілком ймовірно, що транзит російської та білоруської агропродукції, як і раніше, буде дозволений.
Досі не існувало кількісних обмежень на імпорт зерна з Росії, в той час, як такі обмеження існують для імпорту – українського. Таке рішення ставало дедалі важче підтримувати з морального та політичного погляду,
– йдеться у матеріалі RMF FM.
Згідно з даними Євростату, у 2023 році до Євросоюзу було ввезено понад 1,5 мільйона тонн зерна порівняно з 970 тисячами тонн у 2022 році.
Таким чином, проблема з російською сільськогосподарською продукцією стала реальною.
Латвія закликала заборонити імпорт російського зерна: коротко
- Латвія пропонувала план з підтримки України, вимагаючи запровадити санкції проти Росії. Мовилося про обмеження на загальноєвропейському рівні.
- У Латвії додали, що російську продукцію можна замінити товарами з України. Відповідну заяву зробив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе у Брюсселі перед початком Ради міністрів Євросоюзу.
- Зокрема, офіційна Рига досі просить включити до європейських санкційних списків зерно та продовольчі товари з Росії. Латвія ухвалила національне законодавство, яке захищає країну від російського імпорту, але це не впливає транзит до третіх країн.