“Перше - це зменшення конкуренції на ринках країн Митного союзу, а зменшення конкуренції це підвищення ціни, тобто споживачі, навіть якщо це труби - і тут є споживачі, одразу відчують підвищення ціни”, - каже директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.
Протилежний ефект обмежувальні заходи можуть мати для українського ринку. В Україні, внаслідок зменшення збуту за кордон, може зрости пропозиція, а відтак - знизитися ціни. Проте всі заяви з боку Митного союзу - насамперед - "велика політика", бо Росія таким чином хоче примусити Україну таки вступити до об’єднання - запевняють експерти.
“Ця формула - 3+1 - це значить, що зараз ці 3 країни перетворилися в один великий митний та економічний простір і Україна повинна бути готова до усіх переваг та недоліків, бо вони тепер вже розповсюджуються на 3 країни”, - каже народний депутат України Олексій Плотніков.
Зазначимо, країни члени Митного союзу - Росія, Білорусь і Казахстан - склали список вітчизняних товарів, яких з 1 липня торкнуться антидемпінгові і спеціальні захисні заходи. Це - сталеві і нержавіючі труби з України, а також скловолокно, столове начиння, машинобудівні кріплення і кріпильні вироби.
Втім, аби таке рішення Митного союзу набуло чинності, його країни ще мають укласти відповідні угоди з Києвом. Про це говоритимуть прем’єри Росії та України вже 7 червня у Москві.