Пресслужба СБУ наголосила: весь світ бачить, що заради досягнення своїх інтересів бойовики, якими керує Росія, здатні піти на будь-які провокації. Метою бойовиків є звинуватити Україну у загостренні ситуації на Донбасі.

Зауважте Відео бойовика Пушиліна про "евакуацію" також записали ще до загострення

У СБУ заявили, що заяви терористів про начебто план наступу ЗСУ на окупований Донбас – це суцільний фейк. Його поширюють, аби дестабілізувати ситуацію.

Наголошуємо – в ескалації конфлікту зацікавлена виключно країна-агресорка та керівники псевдореспублік,
– мовиться у повідомленні.

СБУ працюватиме у посиленому режимі, щоб не допустити провокацій, терактів, диверсій та інших спроб розхитати ситуацію зсередини.

Українські силовики готові вчасно реагувати на будь-які сценарії дестабілізації.

Україна не звільнятиме Донбас силою

  • Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що жодного наказу про силове звільнення територій нема й бути не може. Заяви, що ЗСУ начебто хочуть напасти на Луганську та Донецьку області – лише цинічний фейк.
  • Україна цінує людські життя. Якщо уряд схвалить рішення звільняти окуповані території силою, будуть великі жертви серед місцевого населення. Українська сторона не піде на це.

Брифінг Данілова та Верещук: дивіться відео

Допис СБУ:

Сьогоднішні події на тимчасово окупованій території України є черговим витком гібридної війни проти нашої держави.

Весь світ бачить, що заради досягнення своїх інтересів терористи, керовані країною-агресором, здатні піти на будь-які провокації, аби вкотре безпідставно звинуватити Україну в загостренні ситуації.

Офіційно повідомляємо: заяви проросійських терористів про нібито плани українських військових розпочати наступальну операцію на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях є суцільним фейком, інструментом для дестабілізації та не відповідають дійсності.

Наголошуємо – в ескалації конфлікту зацікавлена виключно країна-агресор та керівники псевдореспублік.

Розуміючи всі загрози, які стоять перед нашою державою, співробітники СБУ несуть службу в посиленому режимі, аби не допустити подальших провокацій, вчинення терористичних актів, диверсій та інших спроб розхитати ситуацію зсередини.

Служба безпеки України разом з іншими органами влади готова вчасно реагувати на будь-які сценарії дестабілізації.