Іван Баканов розповів, що Служба безпеки приділяє контрабанді особливу увагу. Тим часом боротьба проти контрабандистів дає країні відчутний економічний ефект.

Важливо Мішки з чорною бухгалтерією: правоохоронці провели обшуки у контрабандистів

СБУ чудово розуміє наскільки важливою для держави є боротьба з контрабандою. Так, протягом 2020 та двох місяців 2021 року за матеріалами СБУ вилучено предметів контрабанди та порушень митних правил на 534 мільйонів гривень,
– заявив Баканов.

Також за матеріалами СБУ наклали понад 138 мільйонів штрафів, а порушникам донарахували більш ніж 2,7 мільярда гривень митних платежів.

Успіх СБУ в боротьбі з контрабандою:

  • загалом вже знешкоджено 3 злочинні групи, що займались контрабандою:
  • розпочато 87 кримінальних проваджень;
  • засуджено 52 особи.

Окрім того, триває боротьба з корупцією на митниці. Протягом 2020 – 2021 років СБУ відкрила 82 досудові розслідування, 109 посадовцям повідомлено про підозру, а 20 – вже засуджено.

До теми Чорна п'ятниця, – Зеленський звернувся до українців після засідання РНБО

3 найрезонансніші приклади викритої контрабанди

  1. СБУ припинила діяльність злочинної групи на Харківщині. Вона організувала масштабне постачання до Росії військової продукції українських оборонних підприємств для авіатехніки;
  2. Припинила діяльність міжнародної групи, яка спеціалізувалася на виготовленні й контрабанді стероїдів. Цю операцію СБУ провела спільно з Євроюстом, Європолом і правоохоронцями з Франції, Польщі та Словаччини.
  3. Виявила 7 великих партій кокаїну в порту "Південний".

Іде системна робота. Адже загрози національній безпеці, пов'язані з контрабандою, "б'ють" не тільки по надходженням до державного бюджету. У випадку з наркотиками та зброєю – це в першу чергу безпека громадян,
– підсумував Баканов.

Головне про санкції РНБО проти контрабандистів

  • РНБО на засіданні 2 квітня вперше в історії України запровадила персональні санкції щодо осіб, яких можна назвати топ-десяткою української контрабанди.
  • Зеленський наголосив, що боротьба з контрабандою триватиме й далі: "Це перша десятка, але вона точно не стане останньою".
  • До підсанкційного списку потрапили: король контрабанди на одеській митниці Вадим Альперін, львівський кримінальний авторитет Володимир Дідух, президент футбольного клубу "Минай" Валерій Пересоляк та інші. Повний список – читайте за посиланням.