Цю інформацію Службі безпеки вдалося зібрати у результаті системної роботи щодо тимчасово окупованих територій. Отриманні матеріали будуть використані як доказова база у відповідному кримінальному провадженні.

Читайте також Сам бачив, як Росія перекидає війська в Україну, – головний викривач Трампа у справі імпічменту

Бойовики знищують освітню галузь

Правоохоронці встановили, що у 2016 році проросійські бойовики на окупованій Донеччині вирішили змінювати галузь освіти та науки. Основна її мета – введення в освітній сфері стандартів РФ.

Активна фаза псевдореформи припала на 2020 – 2021 роки. Але інституційна інтеграція до складу Росії почалася вже з 2017 року. Саме тоді Путін видав Указ № 74, яким РФ почала визнавати дипломи, що видаються освітніми закладами вищої освіти на окупованих територіях,
– зазначили в СБУ.

За інформацією Служби безпеки, наразі бойовики намагаються внести ці дипломи до загального реєстру Росії.

  • У 2019 – 2020 роках випускникам навчальних закладів, акредитованих у РФ, було видано понад 2,5 тисячі дипломів державного зразка Росії.
  • З 2014 року їхня кількість становить понад 8 тисяч.

СБУ знайшла докази інституційної присутності Росії на окупованій Донеччині: дивіться відео

Докази причетності посадовців з Росії

В СБУ також повідомили, що депутат держдуми Онищенко особисто брав участь у церемонії вручення випускникам папірців, які окупанти називають "дипломами", у Донецьку в 2020 – 2021 роках.

Документи, що стосуються політики РФ щодо окупованих територій України підписують офіційні російські чиновники,
– наголосили правоохоронці.

Окрім цього, у розпорядженні Служби безпеки є докази, що бойовик Михайло Кушаков, який "керує" галуззю освіти на окупованій Донеччині, є підполковником запасу органів держбезпеки РФ.

СБУ показала докази інституційної присутності Росії на окупованій Донеччині: дивіться відео