Але як з’являються нові смаки? І скільки фруктів насправді входить до фруктового йогурту?
600 тисяч літрів молока щодня привозять до баварського Фрайзинга. Доставлений продукт ретельно перевіряють у відділі контролю.
“Молоко ще біля цистерни перевірили на наявність стабілізаторів; і в кожного фермера взяли зразок. Відділ молочних стандартів перевірить його на наявність жирів, протеїнів, кількість активних клітин та мікрофлори”, - каже менеджер з виробництва Якоб Бергаммер.
Тим часом у відділі досліджень розробляють новий вид йогурту. Працівники змішують зразок фруктової заправки з натуральним йогуртом. Тоді суміші додають свіжі фрукти. Час на перевірку продукту.
“Зазвичай беруться чотири різні критерії, один з них - вигляд, колір, якщо ж там є шматочки, це все оцінюється цим критерієм. Тоді - запах йогурту, смак, звісно ж, і консистенція, іншими словами - як ллється йогурт, які відчуття він залишає у роті - оцінюється все”, - каже Міхаель Куммерле.
Повертаємось у відділ виробництва. Сухі вершки додають до молока у закритих контейнерах. Це згущує молоко та додає йому повітряності. Після цього молоко виливають у контейнери для дозрівання. Саме тут додають йогуртові культури.
“Це повинні бути спеціальні бактерії, які, потрапляючи до молока, згущують і підкисляють його та дають потрібний присмак. Залежно від поєднання культур, можна приготувати м’який йогурт, або ж навпаки - зробити його гострішим”, - каже Міхаель Куммерле.
Натуральний йогурт - готовий, але фруктового смаку він ще не має.
“Зараз ми перебуваємо у відділі фруктів, де додають фруктову заправку - тут маємо, до прикладу, зимове яблуко, яке проходить по трубках через спеціальні насоси. Додаємо 20% фруктів. Тоді все це надходить до наповнювального апарату”, - каже менеджер з виробництва Якоб Бергаммер.
Готовий фруктовий йогурт переміщається на поверх нижче - тут його упаковують. Оскільки свіжий продукт має короткий термін придатності, кожен вид виготовляють у певний день тижня.
Перш, ніж йогурт почнуть розвозити по магазинах, його ще раз перевіряють. Зокрема, лаборантів цікавить наявність цукру та рівень pH. Аналіз на що проводитимуть тепер?
“На контроль якості. Ми повинні переконатись у відповідності та стійкості продукту, адже, до прикладу, може змінитись колір: споживачам це не сподобається”, - каже лаборант Джулія Гартвіч.
Зразки також перевіряють на патогенні мікроорганізми, дріжджі та плісняву. Лабораторний працівник забарвлює йогурт у підготований агар. Через день в інкубаторі можна буде побачити можливі мікроорганізми - тож йогурт залишається ненадовго на карантині. Тільки тоді фруктовий йогурт постачають на ринок. Щоправда, у коробці він не залежиться.