Внаслідок ракетного обстрілу у Секторі Гази 24 жовтня загинуло двоє дітей, які були громадянами України. Про це сказав керівник відділення посольства України при Палестинській Національній Адміністрації Тьокін.

Дивіться також Дружба з ХАМАС чи Нетаньягу: кого підтримує Росія і чому Путіну вигідна війна на Близькому Сході

Мати дітей вижила

У Секторі Гази загинуло двоє дітей – брат і сестра 9 та 6 років. Їхня мати – українка. Вона родом із Харкова. Їй вдалося вижити.

За інформацією підконтрольного ХАМАС місцевого міністерства охорони здоров'я, протягом доби 23 жовтня в Секторі Гази загинули понад 700 людей.

У МЗС підтвердили

Речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі 24 Каналу підтвердив загибель в Секторі Гази двох українських дітей 2014 та 2017 років народження.

Їхні особи встановлені. Співчуваємо батькам. Представництво України в місті Рамалла з’ясовує всі обставини трагедії та підтримує зв‘язок із родичами,
– сказав він.

Загальна кількість підтверджених жертв серед українців в Ізраїлі: 19 загиблих та 1 зниклий безвісти. У Секторі Гази — 3 загиблих.

Є декілька варіантів майбутнього Сектора Гази

  • Станом на 24 жовтня Армія оборони Ізраїлю впродовж 16 діб протистоїть палестинським бойовикам з ХАМАС. Нині ЦАХАЛ знищує військову інфраструктуру ворога, а далі проводитиме зачистки. Колишній посол Ізраїлю в Росії Аркадій Міл-Ман розповів, чи існує бачення майбутнього Сектора Гази після знищення ХАМАС.
  • Після того, як ЦАХАЛ знищить військову інфраструктуру ХАМАС, потім армія Ізраїлю проводитиме зачистки, а далі відбудеться політичне врегулювання конфлікту.
  • До прикладу, територія Сектори Гази може перейти під тимчасове управління міжнародних сил. Безумовно, буде потрібний міжнародний військовий контингент, який повинен включати й США, і Лігу арабських країн, з якими в Ізраїлю мирні угоди і які зацікавлені в знятті напруги на Ближньому Сході.
  • Легітимний представник палестинців в Секторі Гази – це палестинська автономія. Вона повинна взяти на себе владу в Секторі Гази. У неї влада була там до 2006 року поки ХАМАС не прийшов до влади.