Представник ініціативної групи Віталій Степаненко розповів, що жителі села вимагають, аби поліція звернула увагу на конфлікти з ромами. Він має на увазі бійку, яка відбулась 19 серпня. Під час сутички в селі побили хлопця, інформує "Суспільне Харків".

Читайте також У Києві поліція відпустила затриманих ромів, які грабували людей: деталі від учасника історії

Це було групове побиття хлопця на вулиці Садовій. Це приблизно 20 – 25 людей. Побили за що – це у поліції запитаєте,
– додав Степаненко.

Він наголосив, що злочинність у селі зі збільшенням кількості ромів зросла. Саме тому громада села зібралась на мітинг, після якого люди вирушили до будинку ромів. Учасники мітингу намагалися прорватися на подвір’я, скандували "їдьте". У вікна будинку кидали яйця та каміння.

Що кажуть у поліції

У поліції підтвердили інформацію щодо бійки. Окрім цього, через заворушення правоохоронці розпочали кримінальне провадження за такими статтями:

  • порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками;
  • хуліганство.

Наразі триває досудове розслідування. Однак зловмисники можуть отримати до 4 років позбавлення волі.

Мітинги перетворились у сутички, тому в селі патрулювали спецпризначенці підрозділу "Схід". Загалом охорону публічного порядку здійснювали щонаймеше 80 працівників Балаклійського відділу поліції та спецпризначенці. Крім цього, представники ОТГ запевняють, що створять робочу групу з розслідування справи.

Дивіться відео Нацполіцї про конфлікт з ромами у Балаклійському районі на Харківщині

Яка позиція ромів

Жінки з родини ромів наголошують, що не поїдуть із села. Одна з них заперечує причетність до бійок. Після того, як люди оточили будинок, поліції довелось евакуювати родину ромів із села.

Як повідомили в поліції, після обіду 29 серпня у селі стало все спокійно. В результаті події ніхто не постраждав.

Зверніть увагу Скандал із вивезенням ромів з Івано-Франківська: що кажуть правозахисники та ООН

У селі посилили заходи безпеки

Оскільки сутички можуть повторитись, поліція вирішила посилити заходи безпеки в селі. Для цього правоохоронці залучили додаткові сили. Спецпризначенці протягом місяця стежитимуть за порядком у селі.

Відео сутичок між ромами та іншими жителями села на Харківщині:

Конфлікт з ромами в селі Андріївка на Харківщині (Фото: "Суспільне. Харків", пресслужба Нацполіції)