Понад півсотні місцевих вийшли на протест до пам’ятника, де поховані 14 тисяч військовополонених, які власне й будували бункер. Селяни впевнені, ставка вже у приватних руках. Бо вже навіть територію огородили та за вхід просять 20 гривень з людини. Відтак занепокоєні, що скоро під вікнами почнуть зводити розважальні центри, руйнуючи історію Вінниччини.
“Навіщо створювати на території лісу музей, дивитися на камні. Ми тут виросли, особисто моя мама і бабуся там садили дерева, навіщо мені туди ходити, щоб дивитися на камні, та платити 20 гривень”, - каже активістка Катерина.
“Треба було зробити схід села послухати не після цього коли прийшло розпорядження, а перед тим послухати, що люди скажуть, а тоді вже приймати рішення. Я знаю, як ви приймаєте рішення - ви продали кусок землі”, - каже протестувальниця Тетяна.
24 гектари землі - зокрема і частина селянських паїв - тепер за огорожею. Місцеві бідкаються, кажуть, ніде буде худобу випасати.
Відгомін місцевих протестів докотився до центру. Саме обласна влада і спланувала організувати туристичні маршрути на "Вервольф". Ставку Гітлера пропонують перетворити на музей. Мовляв, місце - історичне, адже саме під Вінницею фюрер приймав рішення про наступ на Кавказ і штурм Сталінграда.
“Ніколи Ставка Верхольф не перейде у приватні руки тому що це історична пам’ятка під охоронним номером 12, яка є пам’яткою історичною, обласного значення, так як виписана норма історичного значення”, - каже заступник голови Вінницької ОДА Любов Спірідонова.
Сьогодні цей пам’ятник історії стоїть на балансі краєзнавчого музею. Довгі роки не було грошей навіть на охорону об’єкту. Декілька років поспіль обласна влада проводила тендери, аби створити музейно-туристичний центр. Відкрити "Верфольф" для відвідувачів планують до 9 травня.