У 2023 році в Чехії зможуть тренуватися до чотирьох тисяч українських армійців. Згідно з урядовим документом там проведуть п’ять чотиритижневих курсів, у кожному з яких візьмуть участь до 800 українських бійців.

Читайте також Байден і Макрон пообіцяли надати Україні системи ППО та допомогти з енергетикою

Що відомо про навчання українських військових в Чехії

Крім цього, Сенат проголосував за відправлення чеських солдатів для навчання українців в інші країни Євросоюзу. Мова йде про 55 військових. Вони зможуть працювати в будь-якій державі-члені ЄС у командних структурах або на посадах інструкторів.

За попередньою інформацією, підготовка українських військовослужбовців у Чехії проходитиме на полігоні Лібави, до неї залучатимуться механізовані підрозділи та спеціальні спеціальності.

США розглядає можливість розширення навчання українських воїнів

  • В адміністрації Байдена розглядають можливість різкого розширення навчання українських воїнів. Мовиться зокрема й про навчання 2 500 українських солдатів в місяць на базі США в Німеччині.
  • Таке розширення передбачає не лише збільшення кількості українців на навчаннях, а й тип навчань, які вони можуть отримати від армії США.
  • У Великій Британії українських воїнів навчають близько 70 норвезьких інструкторів. За інформацією Міноборони, цієї осені підготовку пройдуть 10 тисяч військових. Наступного року планують навчити ще 19 тисяч.
  • 15 листопада стало відомо, що у рамках нової допомоги від Німеччини передбачені навчання до 5 тисяч українських солдатів до червня 2023 року.
  • Також ЄС запустив тренувальну місію для українських військових EUMAM Ukraine в рамках якої проведуть навчання до 15 тисяч військових Збройних сил України. Однак зазначимо, що Угорщина офіційно відмовилася тренувати воїнів ЗСУ і фінансувати місію ЄС. На думку голови МЗС країни Сійярто, для врегулювання війни потрібні перемовини між Росією та Україною.

Вас це може зацікавити – потужні навчання військових в Естонії: відео