Ситуація в Північній Мітровиці – досі надзвичайно напружена. Сирени перестали лунати о 20:30, а на вулицях є надзвичайно мало людей.

Зауважте "Армія не перетинала адмінкордон": у Сербії побачили плани Косово "напасти" опівночі

Що відбувається на вулицях Північної Мітровиці

Журналісти розповіли, що серби, з якими вони спілкувалися, налаштовані дуже рішуче. Вони заявляють, що готові будь-якими способами протистояти Приштині, яка буцімто загрожує їхнім правам і безпеці.

Станом на 20:40 на головному мосту через Ібар не було нікого, окрім кількох поліцейських машин. Ще вдень повідомляли, що з південної частини мосту почали збиратися албанці, однак ввечері великих груп там не було.

Дивіться відео з вулиць Північної Мітровиці:

До теми Капітуляції не буде, Сербія переможе, – президент Вучич пригрозив Косово, але "молиться за мир"

Спецпідрозділи Косова прибувають до кордону

За інформацією газети "Вечірні новини", спецпідрозділи поліції Косова висунулися з Приштини на північ Косова та Метохії. Там відбуваються протести сербів.

За інформацією нардепа Олексія Гончаренка, спецпідрозділи рухаються до кордону із Сербією.

Спецпідрозділи Косова рухаються до кордону: відео

Цікаво На нас чекають складні часи – ми стикаємося з сербським націонал-шовінізмом, – прем'єр Косово

Що відомо про конфлікт на кордоні Сербії та Косово

  • Косово – частково визнана держава на Балканському півострові. Відповідно до конституції Сербії, територія Косово є частиною Сербії та входить до її складу як Автономний край Косово і Метохія.
  • Однак фактично влада Сербії не контролює Косово. Зауважте, що Україна не визнає його незалежності.
  • У Сербії 30 липня висловили занепокоєння через те, що Косово заборонить в'їжджати на свою територію із сербськими документами. Також його влада не визнаватиме з 1 серпня документи та автомобільні номери, видані Сербією.
  • Увечері 31 липня у прикордонних районах Сербії та Косово почали лунати сирени та звуки пострілів. Проте на офіційному рівні ні Белград, ні Приштина не зробили жодних заяв щодо цього.
  • Через заворушення поліція Косово оголосила про закриття пунктів пропуску з Сербією.
  • Окрім того, на півночі Косова місцеві серби почали будувати барикади на знак протесту проти рішення Приштини щодо реєстрації транспортних засобів та ідентифікаційних карток.

Варто подивитися – чи почнеться війна між Сербією і Косово: відео