Нещодавно у Парижі відбулася зустріч між президентом Сербії Александром Вучичем та Емманюелем Макроном, на ній сербський президент заявив, що угода про закупівлю буде підписана протягом наступних двох місяців. Він також додав, що нові літаки значно підвищать оборонні можливості Белграда.

Дивіться також Перші українські пілоти закінчили навчання на F-16: здійснювали під керівництвом ВПС Британії

На якому етапі угода між Сербією та Францією

Представник Міністерства оборони Сербії заявив, що угода між Белградом та Парижем уже на 90% завершена. Наразі іде обговорення фінансових умов.

Він також заявив, що на таке рішення вплинула війна Росії проти України, яка "прискорила диверсифікацію озброєння", а купівля нового обладнання в Москви неможлива через "геополітичні обставини".

Інший представник сербського уряду розповів, що крім винищувачів, Сербія закупила в Франції радарні та ракетні системи, а також замовила транспортні літаки Airbus. Він також зазначив, що термін експлуатації наявних військових літаків МіГ-29, що використовуються в повітряних силах країни і є продуктом радянської епохи, наближається до завершення.

Також відомо, що разом із французькими винищувачами сербські ВПС отримають від Парижа ракети класу "повітря – повітря"

Інші новини Сербії

  • У Сербії 30 березня злітали винищувачі МіГ-29 через те, що над містом Валєво зафіксували невідомий літальний об'єкт. Під час того, як тривав процес наведення літаків для перехоплення ціль була втрачена від відбиття покажчиків РЛС.
  • Раніше Вучич заявив, що на народ Сербії чекають виклики, які загрожують "життєво важливим національним інтересам" країни. Втім, про що саме мовиться, президент Сербії не конкретизував.
  • Також відомо, що Сербія висловила свій протест посольству Хорватії в Белграді після висловлення глави МЗС, який назвав Вучина російським "сателітом".