Про це в інтерв’ю "Українській правді" сказав представник України в ООН Юрій Сергеєв.

"Драматизм ситуації полягає в тому, що для того, щоб визнати Росію стороною конфлікту потрібне голосування, і Росія застосує право вето. Таким чином, діє подвійне вето", — розповів він.

За словами Сергеєва, на сьогодні жодний конфлікт не може бути зупинений, якщо хтось застосує право вето.

"З цієї кризи ООН або вийде достойно, якщо зможе внести доповнення до статуту і до процедур, або ж організацію чекає доля Ліги Націй. Нагадаю, ця організація була покликана забезпечити мир і стабільність. Але Ліга націй не змогла зупинити Другу світову війну тими механізмами, які в неї були", — наголосив постпред України в ООН.

Водночас він нагадав, що зараз в ООН популярна ідея французького президента — не застосовувати право вето в умовах конфліктів, коли є кровопролиття і загроза людським життям.

"Президент Франції вніс таку правку. Її серед постійних членів Ради безпеки не всі підтримують, йдеться не лише про Росію", — додав Сергеєв.

Ліга Націй була створена у 1919-20 роках з метою розвитку співробітництва, досягнення миру і безпеки між народами. Однак через незмогу запобігти Другій світовій війні була розпущена в 1946 році.

Як відомо, 20 березня постійні члени Ради Безпеки ООН Росія і Китай та члени Радбезу Венесуела і Ангола відмовилися брати участь у засіданні, де обговорювалося питання про права людини в Криму.