Також на борту мали перебувати приблизно 80 членів екіпажу. Відомо, що загинуло 7 окупантів, 6 поранені, а доля ще 52-х – невідома. Військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Петро Черник сказав 24 Каналу, що особовий склад, який перебував на кораблі, також пішов на дно, і це є дуже важливим.

Дивіться також По кораблю щомісяця і навіть більше: як Україна знищує військовий флот Росії

Завдаємо дошкульних ударів

Загальний інтелектуальний потенціал росіян дуже знижується, тому вони не можуть повноцінно та якісно готувати екіпажі на свої кораблі.

Росіяни втрачають мілітарну морську потугу в акваторії Чорного моря. До початку цієї війни вони вважалися найбільшою силою. А те, що країна, яка немає повноцінного морського флоту, за великим рахунком, не тільки сягнула паритету, але й завдає дошкульних ударів, це неймовірно хороша новина,
– зазначив військовий експерт.

Малий ракетний корабель проєкту 22160 типу "Василій Биков" є найновішим, його повноцінно добудували у 2022 році. Є цікава деталь: на ньому було встановлено німецькі двигуни компанії MTU. Виходить, що росіяни не можуть самостійно побудувати повноцінні двигуни.

Має певний запас міцності

Щодо розвіювання технологічної потужності окупантів. Корабель "Сергій Котов" мав артилерійське озброєння – систему "Жало" на основі великокаліберного кулемета КПВТ та штатні кулемети 72 калібру. Однак вони не змогли упоратись з українським безпілотником Magura V5.

Він доволі великий: довжина – 5 метрів, ширина – 1,5 метра. Росіяни не змогли його обчислити в жодних режимах: ані радіолокаційному, ані тепловізійному. Це ще раз підтверджує: те, що в стратегічному сенсі росіяни називали "могутньою силою", рухається до деградації,
– зауважив він.

Водночас військовий експерт вважає, що не треба цей успіх прив'язувати до стратегічної перемоги України. Театр воєнних дій – морський та сухопутний – абсолютно між собою не співмірні.

"Не забуваємо, що вартість цього корабля – 65 мільйонів доларів. Тому чим більше утопимо їхнього брухту, тим краще. Однак результати цієї війни по справжньому будуть вирішуватись виключно у сухопутній частині. Тут наш противник ще має певний запас міцності", – пояснив Петро Черник.

Більше про ліквідацію російського корабля "Сергій Котов"

  • Вночі 5 березня в окупованому Криму український дрон Magura V5 уразив російський корабель "Сергій Котов".
  • Пізніше представник ГУР Андрій Юсов повідомив, що за операцією зі знищення корабля стоїть Головне управління розвідки, яке діяло разом з Військово-морськими силами. Юсов також зазначив, що раніше були спроби завдати удару по "Сергію Котову", проте корабель відновили. Цього ж разу його вдалося відправити на дно.
  • Крім того, на кораблі міг перебувати вертоліт Ка-29, проте він імовірно також затонув. Загалом корабель був оснащений вертолітним майданчиком, ангаром та місткістю для зберігання запасів авіаційного палива.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що "Сергія Котова" було знищено в водах України – в тимчасово окупованому Криму. Данілов додав, що всі судна, які будуть з'являтися в українській зоні, буде нищитись.