Про це пише РБК-Україна у статті "Хто відповість за виведення грошей з "Терра Банку", пишуть "Українські новини"

Як відзначає видання, за Кримінальним кодексом, пов'язаним особам, причетним до банкрутства банку, загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років з накладенням штрафу в розмірі від 5 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 170 тис. грн.) і позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Крім того, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має право звертатися до акціонерів з вимогою відшкодувати збитки банку, кошти, стягнені з пов'язаних осіб для відшкодування шкоди, включаються у ліквідаційну масу. Однак домогтися повернення втрачених грошей від акціонерів на практиці – непросто, зазначає видання.

У статті з посиланням на "Цензор" кажуть, що Сергій Клименко міг активно виводити кошти вкладників у вигляді кредитів на свої ж компанії, які займалися будівництвом. Це класична схема спустошення банку акціонерами, яка застосовувалася та іншими власниками банків (нині банкрутів).

Як пише РБК-Україна, у випадку з "Терра Банком" у Клименка був соратник по бізнесу – проректор Національного Авіаційного Університету (НАУ) Максим Луцький. Луцького у ЗМІ не раз називали ще одним бенефіціаром "Терра Банку", хоча офіційної інформації про долю Максима Луцького в "Терра Банку" Нацбанк не публікував. Максим Луцький проводив тендери в НАУ для реконструкції приміщень університету, вибирав переможцями компанії, які належать йому самому і партнеру Сергію Клименко. Надалі компанії залучали кредити в "Терра Банку", які не поверталися. Крім того, Луцький зумів перевести на баланс своїх і компаній Клименка частину приміщень, які належали університету. Виведенням коштів з банку сприяв той факт, що компанії не надавали застави, або ж передавали в заставу банку фіктивне майно. Така схема успішно існувала протягом 2013-2014 років, аж до визнання банку неплатоспроможним у серпні 2014 року.

Як прокоментував РБК-Україна фінансовий експерт Олексій Лупоносов, проблема в тому, що для притягнення власника банку до кримінальної відповідальності потрібно довести, що його дії вчинялися навмисне, що саме ці дії завдали матеріальної шкоди державі чи кредиторам.

"Факт доведення банку до неплатоспроможності дуже складно довести. Подивимося, як буде розвиватися справа Сергія Клименка і "Терра Банку", поки слідство триває", – прокоментував РБК-Україна фінансовий експерт Олексій Лупоносов.