І його справа – це, як виявилося, лише вершина айсберга. Бізнесмени вже давно скаржаться на підрозділи СБУ, які мали би боротися з корупцією, а, насправді, шантажують, залякують, вимагають.
Читайте також: Обшуки у Подільському райсуді Києва: СБУ спіймала на хабарі двох посадовців суду
Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагала від суду арештувати СБУшника, з альтернативою застави у 8 мільйонів гривень. Захист же в свою чергу, клопотав про закритий розгляд справи і звільнення з-під варти підозрюваного. Перше клопотання суд відхилив, а друге задовольнив частково. Карамушка звільнили лише на час розгляду справи.
Своє остаточне рішення феміда оголосла лише за три години. Суд зменшив суму застави майже в семеро. І тепер вона така ж, як і хабар, на якому погорів СБУшник. Тільки в гривневому еквіваленті – 1 мільйон 234 тисячі гривень. Чи є у підозрюваного такі гроші, захисники не зізнаються. Та в кулуарах ми почули, що оплатити заставу таки готовий.
"Зараз ті родичі,знайомі, які перебувають за межами суду, вони вирішують це питання", – прокоментував адвокат Олександр Горобець.
Не дивлячись на те, що наше клопотання задоволене, будемо подавати апеляцію до апеляційного суду міста Києва
– розповів прокурор САП Володимир Кривенко.
За годину до розгляду Справи, НАБУ оприлюднило відео із зафіксованими моментами корупційних перемовин Карамушка і самого факту передачі грошей.
В опублікованому відео, балакучий Карамушко розповідає хоч і заплутану, але надприбуткову схему вимагань. Якщо коротко: шукали іноземців, які уклали фіктивний шлюби задля посвідки на проживання в Україні, і починали їх шантажувати. За лояльність з кожної жертви підозрюваний вимагав по 3 тисячі доларів. Чоловік на відео, в розмові хабар називає котлетою, а валюти і суми переводить в еквівалент одної тисячі умовних одиниць – до одного рубля.
Читайте також: Російські канали в Україні: СБУ блокувала ретрансляцію пропагандистських телеканалів РФ
Правдивість відео, і свою причетність до міграційного шантажу підозрюваний не коментує. Перевіряти Карамушко НАБУ почало після того, як він не заповнив декларацію, а розкішний маєток та автомобіль не відповідали зарплатні працівника СБУ. Його затримання, до речі, це продоження скандальної справи колишнього першого заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової, яку СБУ та ГПУ зірвали. Відпрацьовані схеми шантажу та хабарництва вже давно процвітають у Службі безпеки. Бізнесмени скаржаться, їх обшукують, вилучають обладнання, а потім "вибачаються".
Були кейси з "Квазар-Мікро", потім прокуратура вибачилась, сказала, що переплутали адресу. Потім була спроба нападу на наш офіс, теж вибачились. Хоча це була спроба якогось рейдерського чи комерційного захоплення,
– зазначив директор української інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала.
Чому працівники Служби безпеки, які постійно шантажують бізнес, не хочуть подавати декларації, стало зрозуміло після кількох викриттів. Коли статки ще були в публічному доступі, з'ясувалось, що очільник антикорупційного відділу СБУ Павло Демчина не задекларував елітний маєток. А працівники його управління їздять на авто, які не можуть собі дозволити. Реформувати цей орган мали за місяць. Пройшло вже 8. Обшуків за офіційною статистикою стало ще більше, а державні економічні показники лише бажають кращого.