Катерину II чекає демонтаж

В ефірі телемарафону речник голови Одеської військової адміністрації Сергій Братчук фактично анонсував демонтаж пам'ятника. Він також прокоментував нещодавній образ ката Катерини II, наголосивши, що громадяни не байдужі і таким чином зробили свою оцінку суті цієї постаті.

Увага Пам'ятник Катерині Другій в Одесі – тимчасове питання, яке скоро зникне, – Подоляк

Рішення про демонтаж буде прийнято. Я в цьому не сумніваюсь. Ця постать не є монументом історичним, не пам'ятником. Тому демонтаж і до побачення! Російських, імперських наративів у місті бути не може, і їх не буде,
– наголосив Сергій Братчук.

Та наголосив, що сподівається на здоровий глузд місцевої влади. Адже у ході опитування більшість одеситів проголосувала за демонтаж пам'ятника.

"Це позиція. Це вкотре показує, що Південь, Одещина була, є і буде українською", – наголосив Сергій Братчук.

Коротко про сварки довкола пам'ятника

  • Ще влітку українці почали підписувати петицію до президента про знесення пам'ятника Катерині II в Одесі. Володимир Зеленський розглянув її й звернувся до Одеської міськради, щоб вони розібралися з Катериною.
  • Однак мер міста Геннадій Труханов заявив, що він проти знесення пам'ятника.
  • 28 вересня міськрада Одеси провалила голосування за демонтаж Катерини II. Більшість чиновників просто відмовилася голосувати. "За" висловилися лише 17 депутатів.

Вам може бути цікаво – чому пам'ятник Катерині ІІ в Одесі – це ляпас українцям: дивитись відео