Очільник Пентагону заявив 2 червня на безпековому форумі Shangri-La в Сінгапурі, що війна між США та Китаєм не є ані близькою, ані неминучою.

Дивіться також У Міноборони Китаю заявили, що готові "силою зупинити незалежність Тайваню"

Що сказав глава Міноборони США про ймовірність війни з Китаєм

Ллойд Остін заявив, що війна між США та Китаєм є ані не неминучою, ані невідворотною, попри стрімку ескалацію напруженості в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Міністр оборони США наголосив, що важливо відновлювати діалог з його китайським колегою, щоб уникнути "прорахунків і непорозумінь".

Напередодні, 1 червня, Ллойд Остін в кулуарах форуму зустрівся з міністром оборони Китаю Дун Цзюнем. Зустріч тривала понад годину й була першим особистим контактом між вищими посадовими особами оборонних відомств країн після тривалої паузи в комунікаціях через візит у 2022 році тодішньої спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі в Тайвань.

Очільник Пентагону відмовився вдаватись у деталі їхньої розмови, проте зазначив, що двостороннє спілкування важливе.

Поки розмовляємо, ми можемо визначити ті питання, які викликають занепокоєння. Ми хочемо переконатися, що встановили запобіжники, аби не було ніяких прорахунків чи непорозумінь... які можуть вийти з-під контролю. Такі речі (встановлення запобіжників – 24 Канал) можливі, тільки, якщо ви розмовляєте,
– зазначив Ллойд Остін.

До речі, Китай вважає Тайвань своєю територією і не виключає застосування сили для його захоплення. Також Пекін висловлював претензії до інших країн у Південно-Китайському морі, що призвело до напруження ситуації в регіоні, зокрема до конфронтації з Філіппінами.

Дивіться також "Залишаться з розбитими головами": Китай відкрито попереджає про "війну" на Тайвані

Останні новини щодо Тайваню

  • Тайвань є незалежною країною з 1949 року. Хоча Китай вважає острів своєю частиною.
  • 25 травня 2024 року Пекін завершив дводенні військові навчання біля Тайваню. До них Китай залучив 111 літаків та десятки кораблів, а також армію, військово-морські сили, військово-повітряні сили та ракетні війська.
  • Через початок навчань 23 травня Тайвань переводив свої війська у підвищену бойову готовність.
  • До речі, Китай почав навчання через три дні після того, як новий президент Тайваню Лай Цзін-де вступив на посаду і висупив з інавгураційною промовою. Зокрема, 20 травня Лай Чінте закликав Китай визнати уряд Тайваню та розпочати діалог із Тайбеєм.