Армія буде професійною та добровільною

Читайте також: У Зеленського розповіли, як будуть боротися з корупцією в Україні

Не буде ганебного примусового призову, написав Апаршин у своєму блозі на сайті видання "Обозреватель". Він планує підсилити армію постійно діючим резервом та системою територіальної оборони.

До керування армією будуть залучені бойові офіцери

Це будуть офіцери, націлені на перемогу та здатні зберегти життя солдата.

Бюджет Міноборони буде максимально відкритий для громадськості

Читайте також: Зеленський розповів, як планує припинити вогонь на Донбасі

Кожна людина матиме можливість проконтролювати кожну копійку, ефективність використання і доведення її до солдата. Апаршин переконує, що команда Зеленського не збирається продовжувати практику приховування видатків на якісь закриті програми і незрозумілі нікому проекти.

А ці відкритість і ефективність дозволять збільшити розміри грошового забезпечення військовослужбовців та довести рівень цього забезпечення до рівня, як у країнах-членах НАТО.

Держава забезпечить достойне життя військовослужбовця

Достойне життя – і в час, коли військовий служить, і коли він вже звільнений у запас або у відставку. Службове побутове житло – у найкоротші строки. Соціальний пакет для військовослужбовців, куди входить медичне страхування, можливість навчання у вищих військових навчальних закладах, підтримка сімей військовослужбовців і так далі.

Читайте також: У Зеленського не обіцяють знизити тарифи на комуналку

Окреме питання – добровольці

Всі громадяни України, які брали участь у відсічі агресії і які до цього часу ще не отримали посвідчення учасника бойових дій, або документально не підтверджено, що вони є учасниками бойових дій – по кожному персонально буде вивчено стан його справ і по кожному персонально буде ухвалене рішення. Апаршин запевняє, що команда думає над цим питанням – із залученням добровольців.

Державне оборонне замовлення

Воно буде максимально у відкритому доступі. Бізнес отримає конкурентні умови роботи на ринку розвитку озброєнь. Умови для всіх будуть рівні – і для державного бізнесу, і для приватного. Армія отримає надсучасну високотехнологічну зброю, а державне оборонне замовлення стане стимулом розвитку фундаментальної науки та проривних технологій.

Читайте також: У Зеленського розповіли, якими будуть перші кроки щодо медреформи

"Укроборонпром" буде реформований

"Укроборонпром" буде позбавлений повноважень щодо формування військово-технічної політики. З’явиться центральний державний орган виконавчої влади, який відповідатиме за формування та реалізацію військово-промислової політики.

Сили безпеки та оборони продовжать співпрацю з НАТО та відповідними структурами ЄС

Зокрема – співпрацю щодо вирішення питань досягнення взаємосумісності під час проведення можливих спільних операцій. Апаршин переконує, що команда чітко підтримуватиме виконання тих заходів, які закладені у щорічну Національну програму співробітництва "Україна-НАТО" під егідою комісії "Україна-НАТО".

Читайте також: Зеленський розповів про своє ставлення до мовного питання

Деякі з цих питань реально вирішити за три місяці, впевнений член команди Зеленського. На виконання деяких знадобиться рік.

Можу абсолютно точно запевнити: всі, хто якимось чином дотичний до численних напівкримінальних схем щодо паливно-мастильних матеріалів, порушень у системі забезпечення ЗСУ, не уникнуть відповідальності,
– наголосив Апаршин.

Він додав, що документи щодо всіх цих посадовців передадуть до прокуратури для ухвалення відповідного рішення. Очевидно: посадки будуть, переконаний військовий експерт.

Правда про війну на Донбасі

Найближчим часом буде оприлюднена правда про Іловайськ, Дебальцеве, початок війни у 2014 році, захоплення Криму. Ця правда буде максимально доведена до логічного завершення, обіцяє Апаршин. Посадовці, які ухвалювали рішення чи були бездіяльними там, де треба було діяти, будуть притягнуті до відповідальності.

Хто зараз перемагає на виборах?