Попри всі очікування, програма ЄС "Східне партнерство" не принесла відчутних результатів. На заваді стали корупція та повільне реформування у державах цього регіону, а також геополітичні претензії Росії, пише для Frankfurter Allgemeine Zeitung голова комітету Європарламенту із зовнішньої політики Девід Макаллістер.

Читайте також: Підвищення ставок: що зміниться у відносинах України та ЄС після саміту Східного партнерства

Для успішної реалізації проекту, на думку європарламентаря, Брюсселю необхідно сформулювати конкретні вимоги і пов'язати їх виконання з виплатою фінансової допомоги.

Головна складність, однак, полягає в тому, що Москва сприймає "Східне партнерство" як загрозу власній країні, зауважує автор статті.

"Росія досі бачить у країнах проекту "Східне партнерство" свою сферу впливу і виступає проти співпраці та асоціації сусідніх держав з ЄС", – констатує Макаллістер.

Депутат Європарламенту пояснює, що "Східне партнерство" було створено ЄС для допомогу його східним сусідам, які проходять етап трансформації, а головною метою програми було збереження миру і безпеки в регіоні.

Проект ніколи не розроблявся для протидії Росії. Це партнерство ґрунтується на переконанні, що взаємне співробітництво саме по собі є цінним і сприяє миру, стабільності і добросусідським відносинам,
– підкреслив Макаллістер.

Додамо, що 24 листопада учасники саміту Східного партнерства підписали спільну підсумкову декларацію. Так, згідно із текстом документу, Євросоюз засуджує порушення територіальної цілісності усіх країн "Східного партнерства", щоправда у декларації немає пунктів, що б підтверджували агресію Росії проти України. Не вказана у ній і можливість членства України в ЄС.