У міністерстві юстиції назвали укладання шлюбних договорів — нерозповсюдження практикою. При цьому експерти так не вважають, повідомляє Deutsche Welle.

За даними міністерства юстиції, протягом минулого року в Україну шлюбний договір уклали трохи більше тисячі подружніх пар. Це при тому, що одружилися понад 320 тисяч пар.

У Мін'юсті вважають, що шлюбні договори не є популярними в Україні: з моменту початку дії Сімейного кодексу, який прописує правила шлюбних контрактів, нотаріально уклали шлюбну угоду 6 000 пар.

Найбільша кількість шлюбних договорів уклали в Києві. Також серед лідерів — Одеська, Вінницька, Харківська, Донецька і Львівська області.

До підписання шлюбних договорів, як правило, схиляються особи, які вже мали життєвий досвід поділу майна, іноземці та багаті люди, зазначила в коментарі Deutsche Welle автор Сімейного кодексу, доктор юридичних наук Зореслава Ромовська.

"Коли у нас за 6 років є 6 тисяч договорів — це добре, це означає, що цей новий для нас інститут пробиває собі дорогу. Цей інститут розростається в умовах суцільної критики і негативних оцінок", — зазначила професор Ромовська.

В українців дуже сильне звичаєве право шлюбних угод, раніше це називали згодою між сім'ями. За словами Ромовської, критика, що шлюбний контракт не відповідає українській ментальності чи шкодить закоханим, є невиправданою.

Вона переконана, що контракти будуть укладатися більш активно з появою в Україні середнього класу, зараз же багатьом українцям просто немає чого ділити. Експерт також вважає, що договір є хорошим стримуючим та стабілізуючим фактором, який позитивно впливає на тривалість шлюбу.