Денис Шмигаль пояснив, що закон, який схвалила Верховна Рада, створює нові правила життя і поведінки в суспільстві для тих, хто має великий вплив на політику. Про це прем'єр-міністр розповів під час інтерв'ю.

Цікаво Існує 2 перешкоди, – Разумков пояснив, чому наразі не може підписати закон про олігархів

Закон про олігархів не про боротьбу з монополією

Закон про олігархів, на думку Шмигаля, не охоплює всієї сфери суспільних відносин. Через це прем'єр-міністр припустив, що з часом з'явиться цілий пакет законів, які регулюватимуть вплив олігархів на суспільне життя, політику та економіку. Однак поки що цей законопроєкт стосується більше першого пункту.

За словами прем'єр-міністра, обмеження, які чекають на олігархів згідно з новим законом, не порушують права людини.

Якщо ви свідомо відносите себе до осіб з великим суспільним впливом і хочете мати звання «олігарх», тоді треба змиритися з певними обмеженнями. Причому ці обмеження не є обмеженнями прав і свобод людини,
– пояснив Шмигаль

Крім того, на думку прем'єр-міністра, не можна порівнювати закон про олігархів з тим, як США у минулому столітті боролися з монополіями. Наприклад, в Україні 10 людей не зможуть стати власниками всього бізнесу, але офіційної заборони немає. Є лише позиція уряду, який навпаки прагне до залучення більшої кількості українців та іноземних інвесторів до бізнесу, щоб була конкуренція.

Закон про олігархів: головне