Так, на спільній пресконференції з канадським прем'єром Трюдо Шольц сказав те, на що не наважився жоден канцлер до нього. Про це 24 каналу розповів російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський.

Зверніть увагу Німеччина готується націоналізувати колишню дочірню компанію російського "Газпрому"

Що сказав Шольц

За словами Піонтковського, канцлер Німеччини заявив, що 23 серпня в Європі вшановують пам'ять жертв сталінізму та нацизму. Цю дату обрали невипадково – саме 23 серпня 1939 року режими Сталіна і Гітлера підписали Пакт Молотова – Ріббентропа, що розв'язало Другу світову війну та призвело до загибелі десятків мільйонів людей.

У такий спосіб Олаф Шольц чітко поставив на одну дошку гітлерівський фашизм та радянський сталінізм.

Це гідний вчинок німецького канцлера,
– наголосив російський публіцист.

На його думку, зміни у свідомості відбулися не тільки у Сполучених Штатів, але й у Європи. Насамперед саме успіхи Збройних Сил України у війні проти росії змінюють свідомість країн Заходу.

Повний стрім з Андрієм Піонтковським: дивіться відео

Що відомо про допомогу Німеччини Україні

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц 29 серпня виступив у Карловому університеті в Празі. Там він заявив, що підтримуватиме Україну стільки, скільки це буде потрібно. Допомога буде економічною, політичною та військовою. А також німецький канцлер зазначив, що країна може взяти на себе відповідальність за нарощування артилерії та потужностей протиповітряної оборони України.
  • Німеччина надала Збройним Силам України самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze2000. Німецькі гаубиці з червня допомагають нашим захисникам на фронті та показують свою ефективність. Як наголосив міністр оборони Олексій Резніков – це вже 6-й вид артилерії 155 калібру, який посилює нашу оборону.
  • Німеччина та Чехія домовилися про "круговий обмін" танками для України. Так, Чехія передала нашій країні бойові танки Т72 радянського виробництва, а натомість отримає від Німеччини 14 танків "Леопард" та броньовану машину "Буффало". Такий обмін вигідний усім сторонам домовленості.
  • Українські захисники у Німеччині навчаються працювати з зенітними самохідними артилерійськими установками Gepard. Німецький канцлер Олаф Шольц 25 серпня відвідав військових та пообіцяв більше зброї, зокрема самохідні гаубиці та реактивні системи залпового вогню