Вихори смерті пронеслися через такі штати, як Техас, Оклахому та Арканзас, знищуючи будинки та автозаправку, де люди шукали притулку. Губернатор Техасу Грег Абботт повідомив про трагедію під час пресконференції.

Дивіться також Пустельний пил знову надійде до України: синоптик сказав, коли та звідки чекати

У США вирувала сильна стихія

Шторми найбільше вирували від північного Далласа до північно-західного кута Арканзасу. За прогнозами, найбільша загроза далі переміститься на схід – від Алабами до Нью-Йорка.

Надії та мрії техаських родин та малого бізнесу буквально були розтрощені одним штормом за іншим,
– сказав губернатор Абботт.

У Техасі близько 100 людей були поранені, понад 200 будинків та споруд зруйновано. Вітер досягав швидкості у 217 кілометрів на годину. Хьюго Парра, який пережив шторм у ванній кімнаті автозаправки, розповів, що вітер намагався вирвати їх з приміщення.

Пожежний прийшов перевірити нас і сказав: "Вам дуже пощастило". Найкращий спосіб описати це — вітер намагався вирвати нас із ванних кімнат,
– констатував чоловік.

Як зазначають експерти, цей місяць став трагічним через смертоносні шторми в центральній частині США. Торнадо в Айові минулого тижня забрали життя п'яти людей. Зміна клімату сприяє збільшенню сили штормів по всьому світу.

Метеорологи та влада закликають людей шукати укриття, оскільки шторми продовжують свій руйнівний шлях.

Дивіться також В Україні можливе помутніння неба та "брудні" дощі: синоптик назвав причину

Гарольд Брукс, старший науковець Національної лабораторії суворих штормів, зазначив, що тепле, вологе повітря є причиною серії торнадо останніх двох місяців. Людям, що подорожують і опинилися в зоні ризику, рекомендують мати план на випадок надзвичайної ситуації, аби зберегти життя.

Слід сказати, що сувора погода знеструмила десятки тисяч будинків і підприємств. Понад 80 тисяч абонентів в Арканзасі були знеструмлені. У сусідньому штаті Міссурі понад 90 тисяч людей залишилися без світла.