Про це він заявив у коментарі журналістам. Очільник Міноборони Швеції також додав, що Україна піддається неспровокованій і незаконній агресивній війні з боку Росії, тому має право завдавати ударів у відповідь.

До теми "Є чіткі правила": Шольц висловився про удари західною зброєю по території Росії

Водночас очільник Міноборони Швеції прямо не відповів, чи дозволяє завдавати ударів по території Росії західною зброєю.

Згідно з міжнародним правом, Україна має право захищатися військовими діями, спрямованими на територію противника, якщо вони відповідають законам війни. Швеція підтримує міжнародне право та право України на захист,
– заявили у Швеції.

У ЗМІ також додали, що "кордони України повинні визначатись міжнародним правом, а не самообмеженнями союзників, які коштують життя українцям".

До слова, на заяву міністра оборони Швеції вже відреагував керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Він у традиційному для себе стилі опублікував емоджі з прапорами України, Швеції та ракети.


Реакція Андрія Єрмака на заяву міністра Швеції / Скриншот

Що говорять інші країни про удари по території Росії західною зброєю

  • Володимир Зеленський напередодні повідомляв, що деякі союзники та США скептично ставляться до ідеї надати дозвіл Україні бити західною зброєю по російській території. Президент України додав, що дозвіл на застосування західного озброєння значно полегшив би роботу Збройних Сил.
  • Водночас у Великій Британії заявили, що надали дозвіл Україні бити їхньою зброєю по території Росії. Міністр закордонних справ Девід Камерон наголосив, що Україна має повне право використовувати зброю, надану Лондоном, для ударів по цілях всередині Росії. За його словами, лише Київ вирішує, як, коли та по яких цілях застосовувати британську зброю.
  • У Франції також закликають дозволити Україні бити західною зброєю по території Росії. Зокрема, голова комітету у закордонних справах парламенту Франції Жан-Луї Бурланж вважає, що "час настав", а також наголосив, що "право на самооборону виключає право на прихисток на території агресора".