Зазначається, що обидва лідери підтвердили свою непохитну підтримку територіальної цілісності та суверенітету нашої держави. Про це йдеться в комюніке Єлисейського палацу за результатами телефонної розмови.

Читайте також Путін зрозумів, що з ним ніхто не гратиме у його "ігри", – політолог про парад 9 травня і США

Про що говорили Макрон та Сі Цзіньпін

Президент Франції підняв питання "драматичної ситуації", з якою нині стикаються українські цивільні люди внаслідок російської агресії. У повідомленні наголошується, що Еммануель Макрон та Сі Цзіньпін погодились із невідкладністю досягнення режиму припинення вогню та підтвердили свою підтримку територіальної цілісності і суверенітету України.

Крім того, лідери Китаю та Франції підкреслили, що необхідно підтримати всі можливі зусилля з метою надання гуманітарної підтримки українському народу. Вони також обговорили ризики виникнення продовольчої кризи й ініціативи, запропоновані раніше FARM – Продовольчою та сільськогосподарською місією Франції.

Позиція Китаю щодо війни Росії проти України

  • Наприкінці квітня МЗС Китаю заявило, що країна виступає за мирне розв'язання російсько-української війни. За словами очільника китайського міністерства Ван Веньбіня, КНР не зацікавлена у початку третьої світової війни. При цьому комуністична країна не підтримала економічні санкції, впроваджені Заходом проти країни-агресорки, заявивши про свою нейтральну позицію.
  • У Пентагоні зазначили, що не бачать ознак, які б вказували на те, що Китай чи інші країни допомагають Росії зброєю. Жодних доказів того, що КНР надає Кремлю військову допомогу, у Міністерстві оборони Сполучених Штатів Америки не мають.
  • Тим часом залишається напруженою ситуація між Китаєм та Тайванем. КНР на початку травня провела поблизу острова військові навчання.
  • Разом з тим колишній депутат російської Держдуми Геннадій Гудков вважає, що Китай намагається впливати на Володимира Путіна, щоб той не почав ядерну війну. Це, на думку російського екснардепа, невигідно самій КНР.

До теми – Сі Цзіньпін наголосив на цілісності України: дивіться відео