Під час візиту він зустрінеться з російським диктатором Владіміром Путіним. Зауважимо, що це другий закордонний візит Сі Цзіньпіна цього року, під час якого він також відвідає Таджикистан.

Дивіться також Це абсолютно принципово, – Дуда про результати розмови з Сі Цзіньпіном щодо війни в Україні

Що відомо про візит Сі Цзіньпіна

Сі Цзіньпін сьогодні вранці вилетів спеціальним літаком з Пекіна, щоб взяти участь у 24-му засіданні Ради глав держав-членів ШОС в Астані.

Що відомо про ШОС

Шанхайська організація співробітництва (ШОС) – міжнародна організація, яка займається питаннями безпеки та економічного співробітництва між державами Азійського регіону.

У складі організації вісім країн: Китай, Росія, Киргизстан, Казахстан, Таджикистан, Узбекистан, Пакистан, Індія.

Офіційно ШОС фокусується на таких завданнях:

  • боротьба з тероризмом та його пропагандою, екстремізмом, організованою злочинністю;
  • боротьба з наркотиками;
  • боротьба із сепаратизмом;
  • розвиток регіональної економіки, внутрішньої та зовнішньої торгівлі;
  • посилення культурних зв'язків та культурний обмін.

Після засідання він також здійснить візити до Казахстану та Таджикистану на запрошення президентів Касим-Жомарта Токаєва та Емомалі Рахмона.

Під час поїздки Сі Цзіньпіна супроводжують високопосадовці, включаючи члена Постійного комітету Політбюро ЦК КПК і начальника Канцелярії ЦК КПК Цай Ці, члена Політбюро ЦК КПК та міністра закордонних справ КНР Ван І, а також інші офіційні особи.

Зауважимо, що це другий закордонний візит китайського лідера цього року. У травні Сі Цзіньпін здійснив європейське турне, відвідавши Францію, Сербію та Угорщину.