Понад чотири години тривала зустріч Дуди та Сі Цзіньпіна у різних форматах. Розмова тет-а-тет між двома лідерами зайняла майже годину. За словами польського президента, він пояснив свою точку зору на події в Україні та те, яким має бути мир.

Дивіться також Фактор невизначеності: чи може переобрання Трампа стати проблемою для України

Основна позиція – незмінність кордонів

Дуда висловив сподівання, що завершення війни в Україні має відповідати принципам міжнародного права.

Ми абсолютно дотримуємося позиції не змінювати кордони – кордони не можна змінювати силою ні в Європі, ні в будь-якому іншому місці у світі. Про це я теж дуже чітко говорив сьогодні на пленарному засіданні,
– наголосив політик.

Зі свого боку лідер КНР кілька разів підкреслив, що Китай хоче миру.

Дуда підкреслив, що він детально пояснив західну думку щодо подій в Україні. "Можу сказати, що нас вислухали", – додав президент.

Він відмовився розповідати подробиці приватної розмови з Сі, втім зазначив, що це була справді дуже детальна розмова.

Інформація, якою сьогодні володіє президент Сі Цзіньпін, про ситуацію в нашій частині Європи, відносини між країнами, між Росією та країнами-сусідами, з нашого, підкреслюю, погляду, безумовно, деталізована. Нас почули,
– підсумував Дуда.

Крім того, очільник Польщі прокоментував відсутність Китаю на саміті у Швейцарії. Він заявив, що Пекін працює по-своєму та має власну міжнародну, глобальну позицію.

Китай проігнорував Саміт миру у Швейцарії

  • 15 – 16 червня у Швейцарії відбувся перший, але не останній, як запевняють його ініціатори, Глобальний саміт миру щодо війни в Україні.
  • Попри запрошення, жодного представника китайської делегації на заході не було.
  • У Пекіні відмовилися приїздити, бо на саміт не запросили Росію.
  • Напередодні президент Зеленський прямо звинувачував КНР у тому, що вона підігрує країні-агресорці і переконує інші країни обіцянками та погрозами не брати участь у саміті.