Під надійною охороною середньовічних мурів румунське місто кипить життям, і здебільшого події там пов'язані з культурою. У 2007 році Сібіу навіть вибороло титул європейської культурної столиці.

Перше, що обов'язково треба відвідати – музей просто неба "Астра". У ньому розташувалися 120 будиночків, млини та церкви. Відтворена там архітектура дає уявлення про життя румунів у різні періоди історії.

За бажанням, можна навіть відчути себе одним із селян: покосити траву чи уявити, що випасаєш гусей, яких спеціально тримають у "Астрі" для колориту.

А в центрі Сібіу може скластися враження, що це місто веж. Місцеві жителі з цим не сперечаються. Головна вежа – білосніжна ратуша. А вежі, які разом з мурами 800 років захищали від ворожих нападів, мають червону цеглу. Через це Сібіу називають червоним містом.

Також через мури проходить так званий пасаж сходів, який з'єднує нижню й верхню частини міста. Дорогою можуть трапитись ще й перші будинки Сібіу, закладені ще в 13 столітті.

Тут також розташована готична Євангельська церква Сібіу, що є найрозкішнішим собором міста, її шпиль – одна із веж, що є символом міста.

Читайте також: Будапешт – тисячолітнє місто королів та замків на берегах Дунаю

Закінчити прогулянку можна на одній із двох головних площ – П'ята Міка чи П'ята Маре. У котромусь із місцевих кафе можна розслабитися і поспостерігати, як вирує життя в місті.



У цей час можна зателефонувати комусь із близьких в Україні. Розмова не обтяжить, адже фінансово роумінг від "Київстар" дає змогу дзвонити додому по 2 гривні за хвилину.

Можна неспішно розповідати про кожну вежу Сібіу і не хвилюватися про рахунок: за 15 хвилин заплатите 30 гривень. Стільки ж скільки коштує горнятко кави в Сібіу.