Історія цієї споруди розповідає про гедонізм, насолоду та насилля. Місто Сігірія спорудив король Касапа близько 480 року. Місто розкинулось на площі 130 гектарів, а у його центрі - велетенська скеля. Судячи з руїн давнього міста, можна впевнено сказати, що Сігірія свого часу була дуже розвиненою.
З підніжжя скелі викарбувані велетенські лапи лева. Це - вхід у царський палац. Люди, які до нього приходили, заходили у пащу лева, у прямому сенсі цього слова, адже Сігірія у перекладі і означає - паща лева.
На вершині - печера священних дів, вона немов нависає над землею. На її стінах зображені прекрасні жінки - аспари. Згідно з індуїстськими віруваннями, вони були божествами.
Загалом у печерній галереї, яка простягається на 150 метрів, налічується понад 400 зображень прекрасних аспар. На жаль, донині збереглось лише 14 малюнків. Проте й вони приваблюють мільйони туристів.
Малюнки аспар випромінюють дивовижну енергетику - пристрасну та загадкову. Вони змальовують первинні потяги, які схоже, мали неабиякий вплив у стародавньому Сході.
Попри красу міста, історія Сігірії вельми похмура. У V столітті Касапа, старший син короля Датусени мав успадкувати престол. Проте мати Касапи була невільницею і цар призначив своїм наступником молодшого сина.
Касапа зненавидів батька, запроторив його до в’язниці, а потім й власноруч вбив. Побоюючись помсти, він вирішив спорудити свою столицю у важкодоступному місці. Саме так і виникла Сігірія. Загадкова Сігрія - тут і краса та велич давніх будівель, і прекрасні жінки, і пролита кров. У ній весь древній Схід.