Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Для підвищення її ефективності потрібно змінити керівний склад міліції та Служби безпеки у східних регіонах. Зокрема, до лав правоохоронців готові записатися цивільні, кажуть у парламенті. Законодавчо їм обіцяють дозволити використання зброї проти сепаратистів, які захоплюють державні установи. Регіонали ж усіляко застерігають від можливого силового сценарію.

Апогеєм протистояння на Сході та Півдні, припускають депутати, стане 9 травня. На цей день нібито заплановане захоплення адміністрацій у Миколаєві, Херсоні та Одесі і подальше просування до Києва. Тому, кажуть у Раді, зупиняти окупантів треба зараз із залученням як міліції, так і Збройних Сил.

Основною проблемою проведення антитерористичної операції є використання сепаратистами жінок, дітей та людей похилого віку для "живого щита".

Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж в успіх силового варіанту не вірить. Натомість пропонує діяти на випередження: виявляти організаторів, які готують захоплення адмінбудівель, а якщо захоплення таки відбулося, вести переговори з диверсантами та намагатися відокремити від них цивільне населення, яке підбурили на сепаратистські дії.

Зазначимо, внаслідок антитерористичної операції на Донеччині 13 квітня було поранено 9 осіб. Загинув офіцер Служби безпеки України.