Якщо війна в Сирії зупиниться, потік біженців в Європу, які зараз тисячами перетинають кордони, зменшиться. Президент Сирії Башар Асад закликає боротися з тероризмом, який роздирає Сирію.

Однак, Захід мало не прирівняв до терористів самого Асада. У 2011-му він силою придушив опозиційні виступи в країні. З цього і почалася громадянська війна.

Але зараз біда в іншому: більшу частину Сирії торік завоювали бойовики "Ісламської держави", а Північ під контролем курдів. Крім того, у Сирії існують окремі анклави, відвойовані гілкою "Аль-Каїди". Сирійські уряд і опозиція контролюють тільки західні регіони. Руку допомоги сирійському партнеру ще на початку війни простягнула Росія.

Читайте також: США погрожують Росії міжнародною ізоляцією

Захід, як і Росія проти "Аль-Каїди" та "Ісламської держави". Але на відміну від Росії, ні США, ні Європа не хочуть допомагати диктаторському режиму Асада. США, Франція та Великобританія відкрито підтримують окремі опозиційні групи й навіть проводять тренування для її бійців.

Поки Захід з головою порине у вирішення сирійського питання, про Україну можуть забути. Більше того, за допомогу у вирішенні сирійського питання Володимир Путін може захотіти скасування санкцій, але дипломати поспішають запевнити, що такі плани - примарні.

Автор сюжету — Ольга Липинська.