Вони взялися за створення принципово нової системи навігації під назвою Галілео. Вона визначатиме координати рухомих об’єктів з точністю до одного метра. Подібні розрахунки не здатен виконати будь-який інший аналог системи.
Програму патронують Європейське космічне агентство та Європейський союз. Здати проект планують у 2014 - 2016 роках, коли на орбіту виведуть усі 30 запланованих супутників: 27 операційних і 3 резервні.
Наразі космічні простори борознять лише два апарати Галілео: Джові - Ей та Джові - Бі. Обидва супутники доставили на орбіту ракетоносії “Союз”, у 2005 та 2008 роках відповідно. Обидва тестували апаратуру, заплановану для запуску в серійне виробництво.
Під час третього етапу на орбіту виведуть одразу чотири супутники. Ця четвірка не є випробувальною, вона призначена для робіт, заради яких власне і запускалась програма Галілео. Тож її старт, запланований на кінець 2011 року повинен стати знаковим.
Усі супутники живляться від сонячних батарей. Ці технології не з дешевих - очікується, що сукупні витрати на програму Галілео сягнуть 5 мільярдів євро. Разом з тим сигнал з супутників буде безкоштовним для усіх користувачів. Платню стягуватимуть лише з корпоративних клієнтів та органів влади, але й інформація надана їм буде більш точною.
Окрім цього, Галілео співпрацюватиме з пошуково-рятувальними службами. Діапазон дії дійсно широкий. Як кажуть, все включено.