Нідерланди визначили потенційні країни, які можуть надати частини та боєприпаси зі своїх власних запасів. До них уже звернулася міністерка оборони країни Кайса Оллонгрен.

Дивіться також Це не має бути предметом дискусій, – очільниця Міноборони Нідерландів про удари України по Росії

Нідерланди ведуть переговори з країнами-власниками Patriot

Уряд Нідерландів усвідомлює, що системи Patriot є дефіцитними. Але допомогати нашій державі потрібно, бо Україна у війні проти Росії бореться також і за Європу.

Нідерландська влада також розуміє, що "українська військова спроможність, виробництво енергії та життєво важлива інфраструктура зазнають щоденних нападів".

Ми ведемо переговори з країнами про збірку системи Patriot, а також про підготовку українських екіпажів. Якщо інші потенційні країни-партнери зможуть постачати частини та боєприпаси, ми можемо надати Україні принаймні одну повну систему в короткостроковій перспективі,
– зазначила Кайса Оллонгрен.

Вона також додала, що Генсек НАТО нещодавно заявив, що як Альянс вони можуть "тимчасово опуститися нижче мінімальних вимог до можливостей" своєї оборони.

"Тож є місце для творчості. Промислові постачальники зобов’язалися прискорити виробництво та доставку запасних компонентів. Ми на це розраховуємо", – каже Оллонгрен.

І додає, що Нідерланди хочуть свою ініціативу в Україні реалізувати якнайшвидше.

Партнери України обіцяють передати нам системи Patriot

  • На початку травня Німеччина погодилась передати Україні ЗРК Patriot. Він може прибути в Україну не раніше кінця червня і може збігтись з постачанням F-16.
  • Дещо пізніше стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена також працює над тим, щоб відправити в Україну Patriot. Гроші на додаткову систему ППО, ймовірно, виділять з пакета допомоги на суму 61 мільярд доларів, яку нещодавно схвалив Конгрес і підписав Байден.
  • Про можливу передачу цього ЗРК говорили у Румунії. Втім, там про остаточне своє рішення ще не оголосили. Але владі Румунії сподобалася реакція диктатора Путіна на ці обговорення.
  • А у Міноборони Іспанії раніше стверджували, що до України вже прибули ракети до ЗРК Patriot. За словами міністерки оборони Іспанії Маргарити Роблес, ракети до систем Patriot допоможуть Україні захищатися від російських атак. Вона також додала, що країнам Євросоюзу необхідно продовжувати підтримувати українців у боротьбі проти агресії Росії.