Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан наголосив, що перше завдання будь-якої армії – це знищення армії противника. Про це він розповів 24 Каналу. За його словами, звільнення окупованих територій – це вже наслідок першого завдання.

Дивіться також Фортеця Бахмут – місце, де закінчиться епоха "вагнерівців"

Почнуть знімати Т-34 з п'єдесталів

Він припустив, якщо російська армія вишикується в ряд від Ростова-на-Дону до Бахмута, то можна буде туди відправити всі боєприпаси, і там її знищувати по батальйону на добу – як робить українська армія зараз.

В будь-якому місці, де є окупанти, куди вони підтягуються у великій кількості, туди треба переносити нашу вогневу міць для того, щоб їх знищити. Нам потрібно перелопатити ці 400 тисяч людей разом з російської технікою,
– наголосив полковник ЗСУ.

За його словами, росіяни вимушені діставати військову техніку минулого століття – танки Т-54, Т-55, однолітків Путіна.

Потім їм залишиться Т-34 знімати з п'єдесталів по всій Росії,
– зауважив він.

Світан вважає, якщо все це буде відбуватись в районі Бахмута, це найкращий варіант, який можна вигадати. І тоді окупантам, ймовірно, доведеться знімати війська з Токмака, Полог, Бердянська і вести їх на Бахмут.

"Тому принципово важливе будь-яке посилення наших військ для знищення російських, навіть якщо для цього на тижні чи місяці доведеться затримати наші наступальні дії в іншому місці", – зазначив він.

Роман Світан про важливість боїв за Бахмут: дивіться відео

Цілі контрнаступу

На думку експерта, наступальні дії мають завдання не звільнення територій, а саме знищення противника. І саме тому нам потрібно виходити на Азовське узбережжя, далі гнати ворога до Керчі і знищувати.

"Коли не знищується армія противника, війна не закінчується. Тому оптимальний варіант – ліквідувати ворога де тільки можливо. Росіянин зі зброєю повинен бути знищений, а росіянин без зброї повинен бути депортований", – впевнений Роман Світан.

Бої за Бахмут: важливе

  • Володимир Зеленський вважає, що втративши Бахмут Україна може опинитись в ситуації тиску для пошуку компромісів. А Путін захоче використати цю "перемогу" заради власних цілей, "продавши її Заходу, Китаю та Ірану".
  • Британська розвідка повідомляє, що в Бахмуті тривають запеклі бої, попри те, що інтенсивність атак росіян зменшилась порівняно в з минулими тижнями. Вони відзначили, що одне з досягнень ЗСУ полягає у тому, що їм вдалося відтиснути вагнерівців з траси 0506.
  • За повідомлення Генштабі ЗСУ напередодні підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України ліквідували на Бахмутському напрямку російський бомбардувальник Су-24М.