У найгарячішій точці фронту, Авдіївці, ситуація залишається напруженою, але під контролем ЗСУ. За словами речника Сил оборони Таврійського напрямку Дмитра Лиховія, ворог зазнав втрат, що свідчить про ефективність української оборони. Про це інформує 24 Канал з посиланням на ефір національного телемарафону.

Дивіться також Росіяни сунуть біля Кринків, Бахмута та Мар'їнки – ситуація контрольована: карта боїв 15 лютого

Втрати ворога вражають: 20 до 1

Від вечора 14 лютого до ранку наступного дня, за даними Лиховія, російські окупанти втратили 208 осіб в районі Авдіївки.

Безповоротні втрати ворога на цьому напрямку відповідають співвідношенню – 20 до 1, порівняно з іншими напрямками. Це підтверджує, що Авдіївка є фортецею в руках українських воїнів, яку не так просто взяти російським загарбникам.

На Авдіївському напрямку ситуація залишається дуже напруженою, але контрольованою. Це ще одне красномовне свідчення того, наскільки запеклою є ситуація для ворога саме на цій ділянці,
– зазначив Лиховій.

Відповідаючи на запитання про контрольованість ситуації, Лиховій наголосив: ЗСУ мають чітке бачення ситуації та готові до різних сценаріїв розвитку подій.

Ворог намагається прорватися західніше від Авдіївського коксохімічного заводу, але натрапляє на потужний опір українських захисників.

Попри динамічність лінії фронту, логістика та евакуація в Авдіївці здійснюються через запасну артерію, яку підготували заздалегідь. Це забезпечує стабільність та можливість адаптації до змін на фронті.

Відбувається маневр нашими підрозділами для відходу на більш вигідні позиції. Задіяно запасну логістичну артерію, яка була підготовлена завчасно.

Щонайголовніше, ситуація в Авдіївці залишається під контролем, попри спроби ворога поширювати дезінформацію.

До речі, про те, що командування ЗСУ готує додаткові логістичні шляхи у тому разі, якщо ворог переріже основну артерію, також розповідав Дмитро Лиховій в ефірі національного телемарафону.

Дивіться також Сил, як під Авдіївкою: у ЗСУ розповіли, де Росія готує новий потужний наступ

  • 15 лютого стало відомо: Третю штурмову бригаду України терміново передислокували у район Авдіївки. Окремі її батальйони провели рейд на захоплені ворогом території.
  • Водночас в Інституті вивчення війни оцінювали, що станом на 14 лютого Росія контролює 15,4% території міста Авдіївки.
  • Крім того, Генерал Збройних Сил Олександр Сирський інформував: "Україна робить все можливе, щоб не допустити просування ворога вглиб нашої території, та утримує займані позиції".