Про це 24 каналу розповів американський політолог Раміс Юнус. За його словами, Лукашенко міг 2 роки тому спокійно піти після виборів в Білорусі. Тоді б у нього була зовсім інша ситуація. А зараз він перебуває "на гачку" в Путіна.

До теми Лукашенка можуть отруїти в Москві, – Арестович про термінову поїздку до Путіна

Якби він визнав поразку на виборах, тоді могла бути зовсім інша ситуація і в Білорусі, і в Лукашенка. Тепер він "на гачку" в Путіна. Як і Путін перебуває "на гачку" в Заходу після 24 лютого,
– зазначив Юнус.

Путін врятував його 2 роки тому. А тепер хоче використати Лукашенка по повній програмі.

Лукашенко всіляко впирається, щоб не воювати

Як зазначив Юнус, Путін хоче використати білоруську територію та армію для війни проти України. Це може спрацювати і для внутрішнього російського ресурсу. Адже зараз мобілізація не дала аж таких сильних результатів в патріотичному сенсі. Народ все одно тікає.

Лукашенко розуміє – якщо Білорусь таки вступить у війну, то він полетить з крісла ще швидше за Путіна. Цивільні білоруси не хочуть воювати, як і військові. Якщо ці сили об'єднаються, то владі Лукашенка може настати кінець.

Якщо військові не захочуть воювати і підуть проти нього, то народ вийде теж. Вони ж нікуди не зникли за останні 3 роки. 30 – 40 тисяч просиділи в тюрмах, кілька десятків тисяч виїхали за кордон. А інші досі вдома,
– говорить Юнус.

Тому Лукашенко впирається, як тільки може. Він готовий виконувати різні забаганки Путіна, але напряму вступати у війну не хоче.

Юнус про складну ситуацію Лукашенка, в якій він винен сам: дивіться відео

Путін домовився зустрітися із Лукашенком

  • Російський диктатор Путін провів телефонну розмову із самопроголошеним президентом Білорусі Лукашенком. Вони домовилися провести чергову зустріч в грудні.
  • Напередодні Лукашенко знову почав розповідати про загрозу наступу від НАТО на Білорусь. На думку керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, це абсолютно кремлівський сценарій.
  • В американському Інституті вивчення війни вважають, що Лукашенко спеціально наганяє таку паніку. Так він намагається уникнути безпосередньої участі білоруських військових у війні проти України.