Про це 24 каналу розповіла білоруська громадська активістка Поліна Бродік. За її словами, влада активно тисне на людей, які намагаються протистояти російському агресору.

До теми Ймовірність вторгнення на Львівщину та гра на руку Путіну: чи може Лукашенко напасти на Україну

До прикладу, вчора з'явилася інформація, що трьом партизанам, які підривали колії, вже інкримінують державну зраду. А загалом в Білорусі затримали десятки – сотні таких людей.

Місцеві силовики навіть посадили за ґрати маму 2-річної дівчинки. Вона всього лиш сфотографувала пересування російської техніки в Білорусі. Цього виявилося достатньо, щоб її помістили в тюрму.

Білоруси не підтримують російську агресію в Україні

Пані Бродік наголошує, що білоруси масово не підтримують російських окупантів. За останніми соціологічними дослідженнями, близько 80% білорусів висловлюються проти втручання Білорусі у війну Росії проти України.

Ми б хотіли, щоб Білорусь не була втягнута в цю ситуацію. Є різниця між поглядами Лукашенка та білоруського народу, – наголосила Поліна Бродік.

Білоруси не підтримують російських окупантів: дивіться відео

Білорусь може провести приховану мобілізацію

  • За даними Генерального штабу ЗСУ, в Білорусі розглядають можливість проведення прихованої мобілізації. Раніше у місцевих військкоматах почали перевіряти власний приписний склад
  • Відомо, що з 28 червня по 16 липня у Гомельській області триватимуть збори військовозобов’язаних. Там відпрацьовуватимуть бойове злагодження, сформують окремі стрілецькі батальйони, а також нібито працюватимуть над організацією охорони об’єктів.
  • Російський публіцист Андрій Піонтковський вважає, що Лукашенко не хоче залучати власну армію у війні проти України. Адже це для нього буде надто небезпечно. Він може втратити владу.
  • Тим часом Росія досі намагається втягнути Білорусь у війну проти України. Вони можуть вчинити певні провокації. До прикладу, самотужки атакувати білорусів, а згодом звинуватити в цьому ЗСУ. Однак, як переконує українська розвідка, поки немає загрози, що з території Білорусі найближчим часом знову увійдуть війська.