Про це в розмові з 24 Каналом зазначив колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков. До повномасштабного вторгнення цей відсоток складав 30.

До теми Навіть без обстрілів: за якої температури українцям варто очікувати відключення світла

Ситуація з енергетикою

За словами Івана Плачкова, минулого року через обстріли було пошкоджено чи зруйновано 30 – 40% енергетичної інфраструктури. Фахівцям вдалося вдалося відремонтувати деякі об'єкти. Але є такі, що навіть за пів року неможливо відновити.

"Сніг та негода призвели до того, що багато споживачів залишилися без електропостачання. Особливо це південь, Одеська область", – назвав він ще одну проблему.

Ще один аспект – тарифи. Як зазначив ексміністр енергетики, наразі електроенергія коштує для населення удвічі менше за ринкові ціни. Утім, рівень оплати у період повномасштабної війни складає 90 – 95%.

Ситуація складна. Зима ще попереду і ми не знаємо, які будуть температури. Ми очікуємо і росіяни готуються до ударів. Але у нас значно посилена ППО на об'єктах критичної інфраструктури. Енергетики працюють,
– додав Плачков.

Новини енергетики: останнє

  • Українська енергосистема повністю відповідає технічним вимогам ЕNTSO-E. Це європейська мережа операторів системи передачі електроенергії. До неї Україна екстрено приєдналася у березні 2022 року і мусила успішно виконати всі технічні вимоги.
  • Відтепер технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України сягатиме до 1700 мегаватів. Це додаткові 500 МВт, які допоможуть покривати можливий дефіцит у зимовий період.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд посилює енергетичну стійкість України. Так, ENTSO-E ухвалила рішення про переведення України з тимчасового режиму на постійну синхронізацію.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Україні треба готуватися до більшої кількості атак з боку Росії. Він припустив посилення ударів по об'єктах інфраструктури і зазначив щодо продовження підтримки України країнами-членами НАТО.