Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк, зауваживши, що активізація окупантів на фронті є цілком очікуваною. Кремль хоче втілити в життя задум, у якого є три складові.

Дивіться також Росіяни знайшли ще одне місце для наступу: як за тиждень змінилась карта фронту

Чому окупанти активізувалися на фронті

Як пояснив Подоляк, в Росії склалася парадоксальна ситуація. Кремлю абсолютно все одно, скільки життів власних громадян вони покладуть, щоб просунутися на 100 метрів на фронті. У них є мобілізаційний ресурс, який там посилено використовують.

В них є певний мобілізаційний ресурс, який не будуть шкодувати. Це не спричинить протести в Росії ні серед дружин, ні серед батьків, ні серед родичів. Феноменальний момент. У 21 столітті Росія демонструє абсолютну байдужість до життів власних громадян. При цьому там же починаються конфліктні процеси між іммігрантами, яких багато, та місцевими, яких все менше,
– розповів Подоляк.

Дивіться розмову з Михайлом Подоляком на ютубі 24 Каналу

Росія пробує довести на тлі інших заворушень, які потроху розгораються у світі, що у них ще є певні ресурси. Вони намагатимуться вплинути на міжнародну спільноту, аби там схилялися до замороження війни в Україні.

На тлі загального безладу, який поступово розгорається по всьому світі, Росія демонструє, що у них не можна буде виграти. Вони теж не переможуть. Але готові йти вперед та вбивати людей. Тому вони закликатимуть йти на перемир'я,
– зауважив Подоляк.

Також Росії необхідно продемонструвати хоча б якісь успіхи на фронті, щоб підняти моральний дух власного населення. Їм роками розповідали, що "Росія – найпотужніша у світі". Але вже минуло понад 600 днів повномасштабної війни, а вони так і досі не змогли вирішити свої стратегічні завдання.

Інша важлива складова – відвернути ресурси Збройних Сил України від пріоритетних напрямків. Загарбники намагаються створити ситуацію, за якої потрібно буде залучити резерви на Авдіївський, Куп'янський напрямки тощо.

Ситуація на фронті: коротко

  • Росія упродовж кількох тижнів пробує наступати на Авдіївському напрямку. Начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив, що обстріли міста не припиняються ні вдень, ні вночі.
  • Натомість українські військові мали успіхи під Бахмутом. Є позитивні новини на схід від Кліщіївки та на схід від Андріївки.
  • Станом на 23 жовтня українські військові знищили 294 700 окупантів. Також Росія втратила 5 093 танки, 9 653 бойові броньовані машини, 7 057 артилерійських систем, 825 РСЗВ тощо.