Про це заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, після захоплення міста росіяни захочуть піти далі.

До теми Бахмут намагаються взяти у "кліщі": генерал-лейтенант розповів, як відбувається оборона Донбасу

Чому українські бійці не виходять з Бахмута

Зеленський зазначив, що на ситуацію навколо Бахмута слід дивитися з точки зору військових і спецслужб.

Усе це питання часу. Під час війни час не має того самого значення. Ми повинні триматися, поки не отримаємо зброю,
– зауважив президент.

За його словами, що зі стратегічної точки зору Бахмут не є дуже важливим, позаяк росіяни повністю зруйнували його артилерією.

"Але якщо вони візьмуть Бахмут, то захочуть піти далі. Це дасть їм перевагу. Питання в тому, що буде після Бахмута", – підсумував глава держави.

Зауважимо, що нещодавно під час пресконференції за результатами саміту Україна – ЄС Зеленський висловив схожу думку – українські війська триматимуть Бахмут до останнього і підуть в контрнаступ після того, як отримають далекобійну зброю.

Варто прочитати "Найближчі 2 – 3 доби визначальні": за якої умови ЗСУ можуть відійти від Бахмута

Ситуація на фронті: коротко

  • Як повідомили в Генштабі ЗСУ, ворог продовжує наступ на окремих ділянках. Основні зусилля росіяни зосереджують на веденні наступальних дій на Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.
  • У східній частині Бахмута тривають важкі бої. Як зазначив військовий експерт Олег Жданов, якщо ЗСУ зупинять окупантів поблизу села Іванівське, то оборона західної частини міста буде мати сенс.
  • Речник Східного угруповання Збройних сил Сергій Череватий повідомив про те, що кожного дня втрати загарбників поблизу Бахмута йдуть на сотні.
  • Максимальна ескалація зараз відбувається в районі Кремінної на Луганщині. Там окупанти наступають постійними хвилями, але ЗСУ дають відсіч та відбивають атаки.
  • Своєю чергою, в розвідці Міноборони Великої Британії наголошують, що оперативною метою Росії є захоплення решти частин Донецької області, які утримує Україна.