Військовий експерт Петро Черник сказав 24 Каналу, чи триватиме наступ ЗСУ під час холодів.

До вашої уваги Є позитивні тенденції: чого можуть досягнути ЗСУ під час наступу 2023 року

"Узимку ніхто нікуди не рухатиметься – буде нескінченне контрбатарейне протиборство, як і минулої зими", – констатував Черник.

Яка буде ситуація на фронті взимку: дивіться відео 24 Каналу

Саме тому важливо встигнути якомога більше за осінь. Однак далеко не все залежить від українських військових – впливає також їхнє оснащення. Можливо, США таки ухвалять остаточне рішення про передання далекобійних ракет ATACMS, які посприяють нашому наступу.

Крим можна звільнити раніше, ніж Донбас

Як відомо, окупований півострів можна повернути, навіть не заходячи туди. Для цього достатньо знищити Керченський міст і протягом місяця перемелювати окупантів далекобійними ракетами.

З Донбасом усе набагато складніше. Це колосальна міська конгломерація, розташована на височині. Крім того, росіяни встигли потужно укріпитися з 2022 року, а на значній території і з 2014-го.

Як це нам проходити – класти 300 тисяч люду? Будьмо тверезими і об'єктивними,
– зазначив Черник.

За його словами, можна засипати все важкими бомбами у великій кількості, але для цього їх потрібно мати.

Ситуація на Сході: останні новини

  • Українські військові звільнили Андріївку та Кліщіївку на Донеччині. Повернення цих сіл відкрило шлях до південних флангів Бахмута та значно поліпшило тактичне положення захисників.
  • Попри шалені втрати, російські окупанти намагаються втримати місто-фортецю за будь-яку ціну. Бахмут став важливим для ворога в політичному сенсі.
  • Водночас Сили оборони України можуть почати звільнення Донбасу не з Бахмута, бо він лежить у низовині. Значно оптимальніше рухатися по висотах до Горлівки.