Російські загарбники намагаються наступати на кількох напрямках, але у них нічого не виходить. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що наші воїни мали успіх південніше та східніше Роботине.

Дивіться також Звільнення Андріївки та стабілізація фронту: як за тиждень змінилась карта бойових дій

Ситуація на Сході

На Куп’янському напрямку противник шукає слабкі місця в нашій обороні. Також воїни успішно відбили атаки в районі Новоселівського Луганської області.

На Лиманському напрямку ворог продовжує перегрупування військ.

На Бахмутському напрямку окупанти безуспішно намагаються прорвати оборону в районах Оріхово-Василівки, Богданівки, Кліщіївки та Курдюмівки Донецької області.

На цьому напрямку наші війська звільнили Андріївку та Кліщіївку, але ворог намагається з усіх сил повернути втрачені позиції. Тож, наші бійці стримують там атаки ворога та закріплюються на досягнутих рубежах,
– написала Ганна Маляр.

Вона також зазначила, що на Бахмутському напрямку не створювали додаткового угрупування для наступу.

За тиждень на Бахмутському напрямку звільнено 2 квадратних кілометри земель.

На Авдіївському, Мар’їнському напрямках противник безуспішно намагається встановити контроль над Мар'їнкою та оточити Авдіївку.

Ситуація на Півдні

На Запорізькому та Херсонському напрямках ворог тримає оборону та продовжує обстріли.

Сили оборони відбили атаки противника в районі Новомихайлівки, Новодарівки, Новоданилівки Запорізької області.

На Півдні наші військові продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку.

За тиждень Силами оборони на півдні звільнено 5,2 квадратних кілометри територій.

Контрнаступ ЗСУ: якими можуть бути наступні дії

  • Генерал Марк Міллі 18 вересня припустив, що для українського наступу залишилось приблизно 30 – 45 днів до погіршення погодних умов. За цей час наше командування може прийняти кілька важливих рішень, що не сподобаються ворогу.
  • Впродовж останніх кількох днів непогані перспективи в ЗСУ з'явились і на Маріупольському напрямку. Це додатковий фактор для умовно визначених 30 – 45 днів сприятливих погодних умов для контрнаступу.
  • Протяжність лінії фронту загалом велика. І коли росіяни перекидають сили зі східних напрямків – це зрештою послаблює їхній наступальний потенціал там. Й це, своєю чергою, дозволяє нам перекинути більше сил на південні напрямки.
  • Залежно від того, наскільки вдасться виснажити російську логістику на різних напрямках, українське військове командування і вирішуватиме, чи обирати один стратегічний напрямок для тиску на окупантів, чи розглянути альтернативу.