Про це 24 каналу розповів військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов. За його словами, і російські військові, і пропагандисти готуються до кількох сценаріїв на цьому напрямку. У них є різні методички – в разі втечі, "котла" або ж оборони.

До теми Окупанти накопичують плавзасоби біля Херсона: з’явилися супутникові знімки

Росіяни не тікають з Херсонщини

Сазонов підкреслює – російські окупанти не тікають з Херсонщини. Звідти вивозять боєздатні підрозділи, а на їх місце перекидають "чмобіків". На одного військового приходять 3 ненавчених, погано екіпірованих мобілізованих.

Вони не біжать з Херсона. Там не буде легкої прогулянки. Дуже напружений напрямок, специфічна місцевість. Там плоска, як стіл, територія. Працює ворожа авіація, артилерія та ракетні війська. Йти в наступ там дуже складно,
– наголошує Сазонов.

Накидавши на передові позиції мобілізованих та зеків, окупанти хочуть, щоб підрозділи ЗСУ загрузли під час наступу та втратили темп. Тоді росіяни намагаються гатити по українських військових, адже вони фактично "розкриті".

Чому Росія кидає мобілізованих на Херсонщину – пояснює Сазонов: дивіться відео

Що відбувається на Херсонщині: коротко

  • Українські військові продовжують контрнаступати на Херсонщині. Як наголосила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, ЗСУ відтісняють російських окупантів. Ворог намагається атакувати у відповідь, але безрезультатно.
  • На думку депутата Херсонської обласної ради Сергія Хланя, окупанти можуть готувати велику пастку для ЗСУ. Але вона не буде в Херсоні. Немає жодної логіки, щоб окупанти втримували Херсон. Він розташований далеко від логістичних маршрутів.
  • Кремль вже готує методички для пропагандистів в разі відступу з Херсона. Російським громадянам будуть розповідати, що Південь – найскладніший напрямок. Тому їм довелося на поточному етапі зробити "жест доброї волі".